Выделенное 

В очікуванні ринку сільгоспземель: За останні 5 років вартість землі зросла у 4 рази

В економіці є така річ як формування очікувань та реакція на них. Очікування про скасування мораторію значно підвищились після Революції гідності із певним пожвавленням (див коментар) та реформістськими намірами/заявами Президента Порошенка та його Урядів.

Справжнього імпульсу земельна реформа отримала із Президентом Зеленським. До Революції гідності особливих серйозних розмов про скасування мораторію не велось. Тому до 2015 року вартість землі йшла «ринком» або відповідала динаміці продуктивності в сільському господарстві (додана вартість на га), як основному визначальному фактору ціни на с/г землі.

1За вартість я беру вартість оренди – справжньої ринкової ціни, бо нормативно-грошова оцінка – це штучна і не ринкова вартість. Звичайно, вартість оренди була занижена в декілька разів (переважно через мораторій), але динаміка була «по фундаментальним чинникам».

І ось тільки ринок відчув «серйозність» намірів з 2015 року, одразу це почало відображатись на ціні, і в гривнях вартість оренди підскочила аж в 4 рази, а в доларах – в майже 3 рази, хоча продуктивність далеко не мала такої динаміки.

Тому з липня не варто очікувати ніяких 1500 дол за га як певну середню ціну, я очікую, що вона має бути як мінімум 2500 дол за га.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
29.09.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^