Укрстат і МВФ: У скільки обернеться українському бюджету різниця реального ВВП 2019 року
Непомітна оку різниця в оцінці реального ВВП 2019 року між УкрСтатом та МВФом може коштувати українському бюджету у 2021 році близько 170* млн грн.
31 травня Україна вперше заплатить міжнародним кредиторам за ВВП варантами, випущеними у 2015-2016. Згідно з проспектом емісії цих паперів, щорічна виплата за ними залежить від розміру ВВП, інфляції та темпу зростання ВВП за два роки до того. При цьому, джерелом макроекономічної інформації для розрахунку виплат прописано базу даних World Economic Outlook від МВФ. Хоча у проспекті є і згадка про те, що така інформація може також міститися на вебсайті МінФіну.
Якщо вірити даним МВФ, реальне зростання ВВП України у 2019 становило 3.233%, хоча УкрСтат дає дещо іншу (імовірно заокруглену) цифру: 3.2%. Оця різниця між оцінкою економічного зростання МВФ та УкрСтату (33 тисячних відсотка) дає різницю у виплаті за варантами у 2021 році у 16%, або приблизно 171* млн грн.
Поки що невідомо, який із варіантів економічного зростання 2019 року буде базою для розрахунку виплат за варантами - заокруглений до десятої відсотка від УкрСтату, чи заокруглений до тисячної відсотка від МВФ.
Питання заокруглення може бути більш чутливим у майбутньому. Наприклад, якщо у 2021 році здійсниться прогноз економічного зростання МВФ (+4.040% реальне зростання ВВП), то різниця між виплатами за варантами у 2023 році може становити вже 650* млн грн у залежності від того, чи буде заокруглено реальний ВВП до одного чи двох-трьох знаків після коми.
Читайте также:
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/
Новые блоги
Популярные темы:
Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:
Курсы валют
Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США | |
ЕВРО | |
Фунт стерлингов |
Комментарии