Выделенное 

Україна на старті: як у Грузії вже запроваджується пенсійна реформа?

Україна на старті: як у Грузії вже запроваджується пенсійна реформа? Україна на старті: як у Грузії вже запроваджується пенсійна реформа?

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) знаходиться на фінальній стадії розробки законопроекту щодо пенсійної реформи (введення обов'язкових пенсійних накопичень - посилання на останню оприлюднену версію проекту). Сподіваюсь та вірю у майбутню підтримку від міжнародних партнерів по пенсійній реформі в Україні: Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий банк в Україні, Європейський банк реконструкції та розвитку, Проект USAID «Трансформація фінансового сектору».

А поки, МВФ підтримав Пенсійну реформу Грузії. Про це заявив Франсуа Панчо, постійний представник МВФ в Грузії. Він вважає, що реформа допоможе людям, які працюють в Грузії, зібрати більше грошей і забезпечити себе пенсією у пенсійному віці.

Пенсійна реформа також сприятиме розвитку ринку капіталу, що дозволить нам інвестувати в різних напрямках», - сказав він, додавши, що дуже важливо, щоб пенсійна система мала хорошу репутацію.

"Це може зайняти деякий час, але люди повинні переконатися, що накопичення є правильним шляхом для успішної реформи", - сказав Панчо.

Накопичувальна пенсія в Грузії стартувала 1 січня 2019 року. Вона була прийнята Парламентом 21 липня 2018 року, там йдеться про те, що участь у програмі є обов'язковою для працівників віком до 40 років, тобто вони будуть зараховані автоматично і добровільно для людей вище 40, а також для самозайнятих громадян.

Усі зайняті громадяни Грузії 40 і менше (близько 500 000 осіб) перераховують 2% своїх неоподатковуваних місячних зарплат до державного пенсійного фонду, ще 2% сплачуються роботодавцями і 2% державою. Це означає, що щомісяця 6% зарплат працівників надходять до пенсійного фонду.

Пенсійна програма охоплює громадян Грузії, іноземних громадян, які постійно проживають в Грузії, а також тих, хто не має громадянства, але які працюють або самозайняті і отримують дохід.

Самозайняті люди будуть мати можливість виплатити пенсію чи ні. Якщо самозайнята особа вирішить накопичити пенсію, їм доведеться вкласти 4% своїх місячних доходів у пенсійний фонд.

Після накопичення коштів у пенсійному бюджеті гроші будуть використані державою для інвестицій всередині країни.

Коли люди досягають пенсійного віку, 65 для чоловіків і 60 для жінок, вони матимуть можливість використовувати гроші разом з державною пенсією (в даний час) 200 лари ($75).

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
18.08.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^