Ти – споживач! Ти маєш право на належну інформацію про товар

Ти – споживач! Ти маєш право на належну інформацію про товар Ти – споживач! Ти маєш право на належну інформацію про товар Фото: agropolit.com

Маркування товару – це інформація основних відомостей про товар для споживачів, нанесена на упаковку товару у вигляді тексту, умовного позначення, малюнку, штрих-коду.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого та компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію не вважається рекламою.

Відтак, усі товари, що перебувають в обігу на території України, повинні маркуватися державною мовою

Якщо на товарі відсутнє маркування українською мовою, то такий товар є фальсифікованим або його було завезено в Україну з порушенням митних правил. Це означає, що він може не відповідати вимогам законодавства про безпечність та окремим показникам якості.

У разі виявлення у продажу товарів, на яких відсутнє маркування українською мовою:

утримайтеся від покупки, щоб запобігти можливим негативним наслідкам у результаті його споживання; зверніться на цілодобову гарячу лінію Держпродспоживслужби за телефоном 044 364 77 80 та повідомте про виявлений Вами товар, а також адресу магазину, який його реалізує.

За Вашою заявою буде проведено перевірку, та у разі виявлення порушень – накладено штраф на магазин та вилучено товар.

14 травня Голова Верховної Ради України підписав Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Після підписання Президентом Закон набуде чинності. Тоді українську, за законом, повинні використовувати у державному та комунальних секторах, у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг.

Також майте на увазі, що інформація про товар має бути вичерпною та достовірною. У грудні 2018 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», який запроваджує нові правила їх маркування. Цей закон комплексно врегульовує усі питання, пов'язані з наданням споживачам інформації про харчові продукти. Він забороняє використовувати інформацію, що може ввести споживачів в оману.

Також, якщо Ви помітили порушення та Ваші права ігноруються, звертайтесь до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103. Отримуйте фахову правову консультацію.

Захищайте свої права разом із Мін’юстом!

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
20.08.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^