Тенденція позичати гроші у Казначейства залишається

Державна казначейська служба України опублікувала звіт про виконання бюджету за червень.

Вперше у 2013 році Казначейство прокредитувало Держбюджет. У 2014-2020 роках навпроти рядка «Фінансування Держбюджету за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку» стабільно стояли нулі.

У березні поточного року ситуація змінилася і Казначейству довелося надати Держбюджету позику у 10,3 млрд грн.

Це був місяць коли податкова виконала план на 94%, а митниця на 81%. Через це бюджет недорахувався 8,8 млрд грн. Також, план по запозиченнях за 3 місяці був недовиконаний на 42 млрд грн. Ця позика була погашена у квітні.

У звіті за червень 2021 року, ми можемо побачити, що Казначейство знову видає позику Держбюджету вже на суму 12 млрд грн.

Це при тому, що податкова і митниця перевиконують плани на 6% і 9% за цей період, що сумарно складає - 5,6 млрд грн. Криза державних фінансів поглиблюється, а тенденція позичати гроші у Казначейства залишається.

Проблема, як завжди в завищеному дефіциті бюджету, для якого уряд не може знайти джерела фінансування. Зростання бюджетного дефіциту означає, що країна не може покрити дедалі більше видатків. Щоб надолужити розрив між доходами та видатками, потрібно або більше заробляти, або позичати, поки другий спосіб був обраний, як основний.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
21.03.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^