Як створити політичну партію всього за 30 хвилин

Як створити політичну партію всього за 30 хвилин Як створити політичну партію всього за 30 хвилин Фото: bezsmertnyi.org

Право кожного громадянина на свободу об’єднання у політичні партії для захисту прав і свобод та задоволення потреб та інтересів різних верств населення гарантується Конституцією України. Вимоги Закону України «Про політичні партії в Україні» зобов’язують звітувати політичні партії, в тому числі про їхні місцеві організації, які у встановленому законом порядку набули статусу юридичної особи.

Саме політичні партії посідають особливе місце і відіграють значну роль у суспільно-політичному житті країни й впливають на формування відкритих та довірчих відносин між громадянами та представниками влади.

Можливість швидко та без бюрократичних перепон зареєструвати свою діяльність забезпечує демократичність у суспільстві. У січні 2019 року столичною юстицією у відділі державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації запроваджено послугу «Реєстрація структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи за 30хвилин», яка безперервно вдосконалюється.

В чому суть цієї послуги?

Особа, яка бажає подати документи для державної реєстрації створення структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, підготувавши необхідний пакет документів, який визначений чинним законодавством, може звернутись до відділу і зареєструвати її безпосередньо на прийомі протягом 30 хвилин, за умови дотримання вимог статті 10 Закону України «Про політичні партії в Україні» та статуту політичної партії.

Документи, які необхідно подати:

1) заява про державну реєстрацію структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи;

2) копія статуту політичної партії;

3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу установчих зборів (конференції) про утворення структурного утворення політичної партії, невід’ємною частиною якого є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах (конференції);

4) документ, що підтверджує створення структурного утворення політичної партії, відповідно до статуту політичної партії, на підставі якого воно діє.

У випадку, якщо є питання до оформлення документів, особа може скористатись рубрикою «запитання-відповіді» на офіційній сторінці відділу у «Фейсбуці» 

За перший квартал 2019 року у столичній юстиції зареєстровано 10 структурних утворень політичних партій, які не мають статусу юридичної особи за послугою «реєстрація структурного утворення політичної партії, що немає статусу юридичної особи за 30 хвилин». Аналогів такої послуги в Україні поки що немає.

Важливо розбудовувати громадянське суспільство в Україні, адже воно має значний вплив на розвиток країни в цілому. Столична юстиція працює над удосконаленням якості надання адміністративних послуг, адже Україна має стати сервісною державою. Юстиція відкрита для людей!

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
07.04.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^