Выделенное
Стрімке падіння ВВП: Серед головних чинників - карантинні обмеження, які в Україні були одними з найжорсткіших у світі протягом квітня-травня
Держстат підтвердив оперативні оцінки стрімкого падіння ВВП у 2кв20 (на 11.4% р/р та на 9.9% кв/кв с/с дані) на тлі впливу пандемії короновірусу та карантинних обмежень.
За категоріями кінцевого використання головну роль у падінні відіграли скорочення інвестицій в основний капітал (на 22.3% р/р), споживання домогосподарств (на 10.4% р/р) та експорту (на 9.0% р/р). При цьому найбільше падав попит на імпорт, що скоротився на 23.4% р/р.

Серед видів діяльності, очікувано, основні втрати були зафіксовані в готельному та ресторанному бізнесі (зниження ВДВ на 58.1% р/р), транспорті (на 26.9% р/р) та інших видах послуг (на 27.1 р/р). Крім того, через пізніший старт збору врожаю зернових ВДВ сільського господарства було на 29.1% менше, ніж торік. Жоден вид економічної діяльності не продемонстрував зростання порівняно з минулим роком. Падіння спостерігалось навіть у ІТ (на 4.2% р/р) та охороні здоров’я (на 2.3% р/р).
Головним чинником стрімкого падіння ВВП були карантинні обмеження, які в Україні були одним з найжорсткіших у світі протягом квітня-травня. Водночас, приблизно 1.2 в.п. у квартальну цифру падіння ВВП було забезпечене фактором пізнішого початку збору врожаю зернових.
Не зважаючи на суворість карантинних обмежень, відносно обмежені обсяги фіскальних стимулів та фактор пізнього збору врожаю падіння ВВП було менш глибоким ніж у середньому в ЄС (13.9% р/р). Хоча за цим показником Україна й поступилась більшості країн Центрально-Східної Європи.
Як ми оцінювали й раніше, економіка України непогано проходить цю глобальну кризу завдяки своїм структурним характеристикам та проведеній макрофінансовій стабілізації в попередні роки. Водночас результати могли б бути кращими за умови ширшого застосування монетарних і фіскальних стимулів, що стримуються невизначеністю щодо отримання офіційного фінансування за обмеженості ринкового
Швидке скасування карантинних обмежень влітку призвело до стрімкого відновлення економіки, однак нові спалахи заражень коронавірусом і повернення соціального дистанціювання будуть гальмувати подальше зростання. Унаслідок, загалом за 2020 рік ми прогнозуємо падіння на 5.7%.
Читайте также:
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/
Новые блоги
Популярные темы:
бизнес
инвестиции и деньги
экономика
развитие
Украина
стартапы
мотивация
фондовый рынок
технологии
работа
США
инвестор
блоги
образование
банки
менеджмент
продажи
fintech
законы
онлайн бизнес
политика
IT
финансы
НБУ
деньги
маркетинг
Верховная Рада
Кабмин
кризис
недвижимость
кадры
коронавирус
МВФ
аналитика
курсы валют
реформы
Китай
украина
криптовалюты
кредиты
инвестиции
ввп
овгз
валюты
коррупция
карантин
PR
социальные сети
ИНТЕРНЕТ БИЗНЕС
продукт
Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:
Курсы валют
Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США | |
ЕВРО | |
Фунт стерлингов |
Комментарии