Выделенное 

Стан банківської системи України під час війни

Згідно з публічними даними Opendatabot, з січня по жовтень цього року прибутки українських банків склали 11 мільярдів гривень. Порівняно з доходом у 58 мільярдів за аналогічний період минулого року видно, що прибуток зменшився у 5 разів. Але чи означає це, що українські банківські установи перебувають у рецесії? У цьому блозі ми розглядаємо стан вітчизняних систем у період російської військової агресії та плани на найближче майбутнє.

Попри негативні зміни, не відбулося загального зниження показників в усіх установах, а деякі банки навіть покращили свої результати. Найбільше прибутку отримали державні банки – 62%, а безсумнівним лідером виявився ПриватБанк – 59% цих доходів. Хоча це на третину менше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому на іноземні заклади припадає 26%, а на приватні – 11,6%. Половина банків зі списку найкращих минулого року отримали суттєві збитки.

Список найприбутковіших банків України станом на жовтень 2022 року. Джерело: Опендатабот

Як видно зі списку, ситуація деяких банків з першої десятки минулого року значно погіршилася. «Укргазбанк», «Альфа-банк» і «Укрексімбанк», здавалося б, мали б мати великий запас міцності, але через великі збитки опустилися з вершини загального списку на кінець. Майже третина українських банків втратила 19 мільярдів гривень за 10 місяців цього року. Примітно, що кількість фінансових установ, які постраждали від війни, скоротилася до 31% з 38% у серпні.

Наслідки воєнного часу продовжують впливати на банківські установи, а найбільше ракетні удари та їх наслідки у вигляді відключень електроенергії. Нацбанк опублікував звіт про фінансову стабільність, у якому збитки від блекаутів будуть коштувати банкам в більш ніж 300 млн грн. Також негативний вплив від відключення електромережі відчувають понад половина банківських відділень. Внаслідок ракетних обстрілів інфраструктури, попит на банківські послуги деякою мірою знизився, проте фінсектор міцно тримається на ногах.

Іншим фактором, що впливає на банки, є зменшення частки депозитів населення, що свідчить про погіршення структури довгострокового фондування. Це не створить додаткового ризику для системи в цілому, але погіршить стабільність окремих банківських установ. Можна очікувати, що вони привернуть увагу клієнтів до своїх послуг підвищенням депозитних ставок.

Більше новин про банківську систему читайте на сайті alyona-shevtsova.com

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
07.06.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^