Щодо закону про примусову конвертацію валютних кредитів населення у гривневі

Щодо закону про примусову конвертацію валютних кредитів населення у гривневі Щодо закону про примусову конвертацію валютних кредитів населення у гривневі

Піду ото мабуть знову проти того клятого мейнстріма, і скажу, що мені таке рішення проблеми більше сподобалося. Назвав би навіть його «ізящним».

Чому? Бо ключова проблема і тих валютних кредитів, й одна в важливих проблем іпотеки – то мораторій на стягнення забезпечення за валютними кредитами населення. На квартири, куплені за валютні кредити, простіше кажучи. І що банки, що НБУ все правильно кажуть, і давно кажуть, що треба скасовувати той мораторій й дати банкам та позичальникам самостійно вирішувати, хто скільки кому винен. Бо банкам – якщо то банки, а не ломбарди – ті квартири теж не те щоб потрібні, краще отримати хоч половину боргу, але не мучитися ото з тою квартирою.

Тепер подивимося на проблему очима політика. Скільки мінусів в рейтинги дасть зняття мораторію? Всякі заголовки в пресі тіпу «Зеленський дозволив банкам забирати житло в українців» або «Слугі народа проголосували за те, щоб виселяти дітей та пенсіонерів із квартир».

Це до того, что зняти мораторій це правильна ідея, якщо серед опцій вирішення проблеми є опція «зняти мораторій». Та щось мені здається, такої опції не було. Ніхто б не знімав того мораторію ані зараз, ані наступного року, ані далі, він так би й лишався evergreen, допоки ті квартири та будинки не попадали б від старості.

А так вийшло навіть красиво – нема валютної іпотеки, немає потреби в мораторії, можна нічого не скасовувати, він тепер як бруд на чоботах Поручіка Ржевськаго, висохне та й сам відпаде.

Плюс взамін плюшка – конвертація кредитів за нижчим курсом. Яку, до речі, намагалися пропонувати й банки, було багато спроб вирішити проблему валютної іпотеки самотужки, різними там Меморандумами, та не вийшло. Звісно не факт, дуже навіть не факт, що зниження курсу сподвігнєт аж всіх разом неплатників різко платити (особливо тих, хто перестав платити ще за пізнього Ющенка чи рннього Януковича). Та тепер у банків є й батіг, крім пряніка: мораторію вже не буде, й виселяти якихось особо злостних боржників тепер насправді буде можна.

В нас зараз приблизно 12.5 мільярдів гривень непрацюючих іпотечних кредитів в валюті. За «новим курсом», курсом, за який то переводитимуть у гривню (середнє десь між 28 та 5, тобто 16.5), вийде десь 7.3 ярдів. Спрощено, якщо навіть кожен сьомий іпотечний боржник почне платити за кредитом по новому курсу, це вже компенсує більшу частину збитків банків. Якщо взагалі не всі збитки.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
14.05.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^