Що таке NFT? Все про криптомистецтво в питаннях і відповідях

Screen_Shot_2021_03_02_at_3.21.50_PM.0.png-920613---Google-Chrome

Нещодавно важко було уявити, що хтось буде купувати GIF-анімації або відеокліпи, які легко завантажити в інтернеті. Загадкові NFT приносять творцям тисячі й навіть мільйони доларів і стали одним з найгарячіших інтернет-трендів. При цьому мало хто розуміє, що таке NFT. Автор The Verge Кларк Мітчелл сформулював основні питання, які допоможуть розібратися з цим, і сам дав відповіді на них.

- Що значить NFT?

- Non-fungible token - невзаємозамінний токен.

- Зрозуміліше не стало.

- «Невзаємозамінний» означає, що він унікальний, і його не можна нічим замінити. Наприклад, біткоін - взаємозамінний токен. Його можна обміняти на інший біткоін, і він буде точно таким же. Однак єдина в своєму роді колекційна картка теж невзаємозамінна. Якщо поміняти її на іншу картку, то ви отримаєте щось зовсім інше. Уявіть, що за покемона Сквіртла вам дали культову бейсбольну картку T206 Honus Wagner 1909 року - (вона вважається Мона Лізою серед бейсбольних карток).

- Як працюють NFT?

- На вищому рівні більшість NFT - частина блокчейна Ethereum. Ethereum - така ж криптовалюта, як біткоіни або догекоіни. Але її блокчейн підтримує NFT, який зберігає додаткову інформацію. Варто відзначити, що інші блокчейни можуть створити свої власні версії NFT. Деякі з них вже це роблять.

- Які NFT варто купувати?

- NFT можуть бути чим завгодно, що має цифрову форму (малюнки, музику, копію мозку, завантажену в AІ). Але найбільший ажіотаж викликаний продажем цифрових творів мистецтва. Сам догекоін - це не NFT. Але GIF-зображення догекоіна є NFT.

- Тобто люди можуть платити за дотепні твіти?

- Не зовсім. NFT часто розглядають як новий спосіб колекціонувати сучасне мистецтво, тільки в цифровій формі.

- Всі правда думають, що це те ж саме, що колекціонування?

- Упевнений, саме так багато хто і вважає. Наприклад, той, хто заплатив майже $390 тисяч за 50-секундний кліп Граймс або той, хто заплатив $6,6 млн за відео Beeple. Взагалі-то одна з його робіт виставлена ​​на аукціоні Christie's ...

Screen_Shot_2021.jpg

Зображення: Beeple

- Ой, я ненавмисно клацнув правою кнопкою миші і завантажив файл, який хтось купив за мільйони доларів.

- Так, це досить складна ситуація. Цифрове мистецтво можна копіювати скільки завгодно, навіть якщо цей твір міститься в NFT. Але вони створені для того, щоб дати вам те, що не можна скопіювати: право володіння роботою (хоча автор може зберегти за собою право інтелектуальної власності та право на відтворення, як і з фізичною роботою). Інакше кажучи, кожен може купити картину Моне. Але лише одна людина може володіти оригіналом.

- Але одна справа - Моне, а інше - відеоролик.

- Як щодо Gucci Ghost вартістю в $3600?

GucciGhost.gif (360×360) - Google Chrome.jpg

GIF-зображення Gucci Ghost було продано за $3600. Новий власник просить за нього $16300.

- А ще, якби у мене була картина Моне, її можна було б оцінити як фізичний об'єкт. У разі цифрового мистецтва копія ні чим не відрізняється від оригіналу.

- Але оригінал дає право пишатися тим, що ви володієте справжньою роботою Beeple ...

- У чому сенс?

- Залежить від того, художник ви або покупець.

- Припустимо, я художник.

- NFT дозволяє продавати роботи, які не так просто продати. Припустимо, ви придумали оригінальні цифрові стікери. Що ви будете робити? Продасте їх в iMessage App Store? Навряд. Також у NFT є особливість, яку ви можете активувати. Кожен раз, коли робота буде перепродана, ви будете отримувати відсоток. Якщо твір стає популярним, а його цінність зростає, ви будете на цьому заробляти.

- А якщо я покупець?

- Одне з очевидних переваг покупки творів мистецтва - можливість підтримати автора, який вам подобається. Аналогічно працюють і NFT (але вони модніші, ніж стікери для Telegram). Зазвичай придбання NFT дає вам якісь базові права використання, наприклад розміщувати зображення онлайн або використовувати його в якості фотографії профілю. Ну і, звичайно, це привід похвалитися.

- Ні, я мав на увазі, що я колекціонер.

- NFT може працювати як і будь-який актив. Його можна купити і сподіватися, що він подорожчає, і його можна буде вигідно продати.

- Так кожен NFT унікальний?

- У нудному, технічному сенсі кожен NFT - унікальний токен в блокчейні. Але він може бути унікальним, як картина ван Гога, існуючи в єдиному екземплярі, або це може бути картка, у якій десятки або навіть сотні копій.

- Хто буде платити сотні тисяч доларів за щось на зразок колекційної картки?

- Саме це і робить NFT такими незрозумілими. Деякі вважають, що це майбутнє колекціонування (іграшка для надбагатих людей), а інші - що це те ж саме, що картки з покемонами (доступні для звичайних людей, але ними все одно захоплюються надбагаті). До речі, кажучи про покемонів, Логан Пол щойно продав кілька NFT за мільйон доларів ...

- Будь ласка досить.

- Так, він продав відеокліпи в форматі NFT, фрагменти відео, які можна в будь-який час подивитися на YouTube, за майже $20 тисяч. Він також продав NFT власної картки.

Зображення: Логан Пол

- Чи можу я купити цю статтю в формі NFT?

- Ні, але технічно в форму NFT можна перекласти будь-який цифровий контент. Користувач deadmau5 продав цифрові анімовані стікери. Вільям Шетнер продавав присвячені йому картки, на одній з яких був рентгенівський знімок його зубів.

- Значить, можна купити чийсь зуб в формі NFT?

- Було кілька спроб прив'язати NFT до реальних об'єктів, часто для верифікації. Наприклад, Nike запатентував метод перевірки автентичності кросівок за допомогою NFT, який називається CryptoKicks. 

- А де це шукати?

- Є кілька маркетплейсів NFT, на яких можна купувати і продавати. Це OpenSea, Rarible і Nifty Gateway, який вибрала Граймс. Є безліч інших.

- Здається, NFT якось пов'язані з кішками?

- Технічна реалізація NFT стала можлива, коли блокчейн Ethereum додав їх підтримку в рамках нового стандарту. Звичайно, одним з перших способів застосування була гра CryptoKitties, користувачі якої могли торгувати віртуальними кошенятами. Один з них заплатив за цього кошеня більше $170 тисяч.

Screen_Shot_2021_03_02_at_3.21.50_PM.0.png (920×613) - Google Chrome.jpg

Зображення: Cryptokitties.co, коштує $170 тис

- Ар-р-р-р-р!

- Розумію ваші почуття. Але мені здається, що кошенята демонструють: одне з найцікавіших аспектів NFT - можливість використовувати їх в іграх. У деяких можна використовувати NFT як предмети, продавати віртуальні земельні ділянки як NFT. Гравці можуть купувати унікальну зброю або спорядження в формі NFT, і це може бути досить цінною перевагою.

- Чи зможу я пограбувати музей, щоб вкрасти NFT?

- Можливі варіанти. Перевага блокчейна в тому, що він зберігає записи про кожну транзакцію, тому вкрасти його важче, ніж картину з музею. У той же час криптовалюту крали і раніше, тому все залежить від того, як зберігається NFT, і скільки зусиль потенційна жертва готова докласти, щоб повернути активи назад.

- Чи буде існувати цифрове мистецтво в найближчі 500 років?

- Можливо. Деградація даних - реальне явище: якість зображення знижується, файли певних форматів не відкриваються, сайти падають, а користувачі забувають паролі від гаманців. Але фізичні твори мистецтва в музеях також вразливі.

- Я можу купити NFT за криптовалюту?

- Так. Можливо. Безліч маркетплейсов приймають Ethereum. Але технічно будь-хто може продавати NFT, і може приймати оплату в будь-якій валюті, яку забажає.

- Якщо я продам свої NFT з Логаном Полом, це вплине на глобальне потепління? Через це може розтанути Гренландія?

- Цього можна очікувати. NFT використовують ту ж технологію блокчейна, і для кожної транзакції потрібно багато електрики. Деякі вже працюють над цією проблемою, і це чудово. Не хотілося б наблизити глобальне потепління через криптокошенят.

- Чи можу я зберігати свої NFT в печері або бункері?

- Як і криптовалюта, NFT зберігаються в цифрових гаманцях (хоча варто відзначити, що гаманець повинен бути сумісний з цією технологією). Однак його завжди можна розмістити на комп'ютері, який знаходиться в підземному бункері.

Джерело

 

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
23.07.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^