Що робити, якщо викрали кошти з кредитної картки: Чи можливо знайти винуватців

Що робити, якщо викрали кошти з кредитної картки: Чи можливо знайти винуватців Що робити, якщо викрали кошти з кредитної картки: Чи можливо знайти винуватців

Сучасні технології розвиваються з кожним днем. Хто б міг подумати якихось 10 років тому, що зовсім скоро все, що нам буде потрібно для будь якої покупки – це телефон. Епоха гаманців відходить у минуле, адже тепер навіть гаманець і всі ваші дані – електронні.  Все більше людей щодня розраховуються телефоном за все – від кави, доставки їжі чи продуктів в магазинах – до покупок на сотні тисяч гривень. З одного боку, це дуже зручно, адже не потрібно з собою постійно носити  гаманець, готівку чи  документи . З  іншого – шахрайські схеми теж не стоять на місці  – аферисти навчились красти гроші не тільки фізично, а й онлайн з карток.

Отже, способів заволодіння вашими коштами прямо з картки є безліч

Так, наприклад, якщо ви випадково залишите  картку в банкоматі і вона працює безконтактно –  злодій може розраховуватись нею будь де без вашої участі.

У разі наявності пароля – не записуйте його на окремий аркуш чи в телефон.Не використовуйте прості паролі з однакових цифр  чи дат народження. Телефон також можуть викрасти з усіма вашими даними. Також злодії  використовують спеціальні шпигунські програми, які допомагають красти гроші онлайн прямо з картки, або розсилають сумнівні повідомлення чи дзвінки з проханням терміново повідомити ваші паспортні дані або пін код картки.Пам’ятайте ,  ні  в якому разі і  нікому не потрібно повідомляти пароль від картки або телефону  чи паспортні дані.

Якщо ж так вийшло, що все таки шахраї  викрали певним чином кошті з вашого ранку, для початку – не панікуйте.  Як тільки ви виявили факт втрати коштів – негайно повідомте в банк.  Це можна зробити через гарячу лінію або фізично у відділені банку. До моменту повідомлення користувачем банку ризик від збитку здійснення операцій і відповідальність за втрату коштів  несе користувач. А з моменту повідомлення банку ризик збитків від здійснення операцій несе вже банк. Бажано це зробити не пізніше протягом доби з моменту виявлення крадіжки.  Наступний крок – одразу заблокуйте картку.

Потім напишіть претензію в банк і отримайте на руки завізовану копію звернення із зазначенням дати. Це буде доказом того, щоб своєчасно звернулися в банк і повідомили про шахрайство. Наступний крок – обов’язково звернутись в поліцію і написати заяву за статтею шахрайство.

Банк, який випустив банківську карту,  після того, як отримав  повідомлення або заяву про втрату коштів з банківської карти зобов’язаний:

  • Ыдентифікувати користувача,зафіксувати обставини ситуації,зафіксувати дату, час і хвилини його звернення.
  • Банк зобов’язаний негайно зупинити дії операцій з використанням банківської карти стороною.

Якщо після написання заяв ви все ж таки отримали відмову про повернення коштів банком – потерпілий має право звернутися до суду за місцем знаходження банку в порядку цивільного судочинства.

Пам’ятайте , що відповідальність клієнта  є важливим чинником. Тобто позичальник не буде відповідати за шахрайські дії з його карткою та матеріальну відповідальність за неналежні платіжні операції в разі дотримання таких умов:

  • своїми діями або бездіяльністю позичальник не сприяв утраті або незаконному використанню інформації, що дає змогу ініціювати платіжні операції (тобто крадіжка коштів сталася не з вашої вини);
  • виявивши безпідставне списання коштів, позичальник невідкладно повідомив про це в банк і правоохоронні органи.

Клієнт має право вимагати від банку втрачені гроші, оскільки не несе відповідальності за здійснення платіжної операції, якщо картку використовували без його фізичної участі або ідентифікації.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
28.11.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^