Ще раз про ВВП-варанти

Ще раз про ВВП-варанти Ще раз про ВВП-варанти

Ще раз повертаюсь до питання реструктуризації зовнішнього державного боргу на умовах уряду Яценюка та зовнішніх кредиторів (2015 р.), згідно яких Україна навіть при помірних темпах ВВП в 3,5-4,5% зобов'язана буде сплатити зовнішнім кредиторам протягом наступних 20 років суму близько 25 млрд. дол. взамін списаних 3,6 млрд. дол.

Наведу результати застосування окремих прикладів наявної світової практики до умов України

Якщо до України застосувати умови, на яких ДВІЧІ (!!!) реструктуризувала свій зовнішній борг Аргентина (в 2005 та 2010 роках), то максимально можливі додаткові виплати України по ВВП-варантах за 20 років склали б лише 6,9 млрд. дол.!

Якщо до України застосувати умови, на яких реструктуризувала свій зовнішній борг Греція (в 2012 р.), то максимально можливі додаткові виплати України по ВВП-варантах за 20 років склали б лише 1,5 млрд. дол.!

Просто в обох означених прикладах передбачено окремий механізм обмеження максимальної суми виплат за ВВП-варантами. Та і розмір вилучень є кардинально нижчим (5% приросту ВВП в Аргентині і 0-1% певної суми в Греції проти 15-40% приросту ВВП в Україні).

Тобто питання оцінки професійних якостей уряду «реформаторів», або наявності конфлікту інтересів залишається відкритим.

Розгорнута наукова стаття про наслідки ВВП-варантів для фіскального простору України найближчим часом буде опублікована в журналі "Фінанси України". Назва статті «Реструктуризація зовнішнього державного боргу 2015 року та її наслідки для фіскального простору України». Окремі результати – в таблиці нижче.

Табл варанти

Примітки до таблиці:

Варіант 1 - умовно "песимістичний" з максимальним значенням приросту реального ВВП 4% у 2040 році (середній темп 3,5%).

Варіант 2 - передбачає досягнення Україною 75% теперішнього рівня життя Польщі у 2040 році. Максимальний темп ВВП - 6% (середній темп 4,3%).

Варіант 3 - передбачає досягнення Україною 100% теперішнього рівня життя Польщі у 2040 році. Максимальний темп ВВП - 9,7% (середній темп 5,7%).

Варіант 4 – побудовано на основі параметрів Прогнозу Мінекономрозвитку в рамках проекту ООН «Цілі сталого розвитку»: максимальний темп ВВП 7%, середній темп ВВП - 6,2%. Даний варіант передбачає нерівномірну динаміку ВВП: досягнення темпу ВВП у 7% вже у 2030 р. та його збереження на такому ж рівні впродовж 2030-2040 рр.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
18.10.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^