Розпродаж банківських активів: і все освітилось

justice-510742_640

Реєстр активів неплатоспроможних банків відкрито для широкого загалу.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), спільно з ProZorro.Продажі, втілив у життя проект щодо відкритого реєстру активів неплатоспроможних банків. Відтепер дані про всі подібні активи, які будуть надходити до ФГВФО, розміщуватимуться на майданчику ProZorro.Продажі.

Продавати через аукціони планують, як право вимоги на кредити, так і основні засоби (нерухомість, машини та інше). Інформація буде розміщена у вигляді лотів, які будуть доступні через єдиний реєстр. Для зручності реалізації активів банку-банкрота, їх розділять на декілька лотів.

Вже зараз у системі зареєстровано понад 50 тис. лотів, кожен з яких ви можете переглянути й навіть взяти участь у торгах, адже у кожного громадянина країни відкритий доступ.

Тобто, часи, коли без вашого відому продавались право кредитних вимог чи квартири за безцінь таємно роздавались “наближеним”, уходять до історії. Рівні умови та великий попит дозволить швидше реалізувати банківське майно за конкурентною ціною. Не треба бути спеціалістом, щоб розуміти - чим більше фонд отримає коштів, тим більше зможе повернути вкладникам банку.

Крім цього, створення відкритого реєстру принципово важливо для журналістів, громадських організацій, активістів. Держава продовжує показувати, що вона відкрита в плані обігу коштів, а це зменшує напругу між нею й громадськістю.

80-90% активів збанкрутілих банків фонд планує виставити на аукціони у поточному році, а завершиться цей процес в першому кварталі наступного. Тобто, вже весною можна підбити перші підсумки торгів, які будуть виражені у грошовому еквіваленті..

Запуск єдиного відкритого реєстру активів – це черговий крок у досягненні прозорості та ефективності продажів. Ринкова прозора економіка наступає, бо ми вже не можемо собі дозволити видавати таємні преференції лише привілейованому бізнесу.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
26.03.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^