Ринок арештованого майна відкритий для приватних майданчиків

Продовжується реформа ринку арештованого майна. Для збільшення ефективності продажів та розширення конкуренції приватні торгівці запрошуються на ринок.

Боротьба за чесні торги

Раніше, до 2014-го року, у сфері реалізації арештованого майна було багато зловживань. Держава делегувала свої повноваження фірмам, пов’язаним з колишньою владою.

Жодного контролю за їх діяльністю не було. Що дозволяло через злочинні схеми переправляти потенційно державні кошти в приватні кишені.

Цим займалися спеціалізовані майданчики. Назви деяких з них, як Нива В.Ш., ПП "Спеціалізоване підприємство "Юстиція", ТОВ "Укрспецторг Групп" та інші є фігурантами численних журналістських розслідувань та кримінальних справ.

Інформація про ціни, лоти, дати торгів була достатньо закритою. В результаті рівень конкуренції був недостатнім – що призводило до значних втрат бюджету.

Фірми використовували різноманітні схеми: крадіжка майна, схеми уцінки, схеми змови, «каруселі», неінформування та нерегістрація учасників.

Економічні результати діяльності спецфірм були незадовільними. Майно на торгах дорожчало всього на 0,5%. В 97% майно не продавалося з першого разу. А з другого йшла уцінка 50%. Така неефективна робота продавців дорого коштувала державі. Бо винагорода складала 14,3% від вартості майна.

В цілому збитки становили понад 1 мільярд гривен щороку.

Тому було прийнято рішення про створення державної системи електронних аукціонів – ДП «СЕТАМ». Тепер зловживання неможливі – усі торги відбуваються відкрито за максимально можливої конкуренції.

В результаті майно на торгах дорожчає на 12,2%. Зараз 65% майна продається з першого ж разу, без уцінки. Винагорода становить всього 5%.

Розвиток конкуренції

Але прийшов час, після подолання недоліків попередньої системи, знову долучити приватні майданчики на ринок.

Адже держава зацікавлена у збільшенні надходжень до бюджету. Й чим більше продажів – тим більше надходжень.

Для того, щоб збільшити продажі потрібні витрати на рекламу та просування. Та в держпідприємства є суворі обмеженні в ресурсах на просування продажів через фінплан, валютне законодавство, тощо.

Презентація партнерської програми ДП "СЕТАМ"

А ось наші приватні партнери цих обмежень не мають. Їм доступні дисконтні програми, витрати на СЕО-просування і рекламу у соцмережах (у валюті). Й оперативно, без узгодження з міністерствами, коригувати такі витрати.

Таким чином, саме участь приватних партнерів дозволить нам розширити продажі.

Навіщо це партнерам? Вони отримують величезну кількість додаткових товарів, на замовлення, доставку, зберігання та охорону яких вони не витрачаються. В минулому році загальна сума продажів арештованого майна на Openmaket сягнула понад 1,6 млрд грн. Тож, продавши це майно й отримавши 1% винагороди, приватні майданчики заробили б 16 млн грн.

Недопущення шахрайства

Логічне питання – як не допустити відродження шахрайства?

Державно-приватне партнерство не дозволить відродитися злочинним схемам.

Крадіжка – неможлива, бо майно буде зберігатися на сховищах у ДП «СЕТАМ». Обмеження конкуренції – неможливе, бо лот з’являється у системі одночасно для усіх. Недопущення «непотрібних покупців» - неможливе, бо реєстрація відбувається автоматично та он-лайн. Торгівець не вирішує реєструвати чи ні. Зумисна уцінка – відкритість торгів сприяє широкій конкуренції. Привабливий лот викликає увагу й не залишиться непроданим для «своїх». Підтасування результатів – неможливе, бо всі ставки можна перевірити на http://blockchain.gov.ua/

Крім того, ми будемо регулярно моніторити економічну ефективність діяльності наших партнерів.

Тож ми впевнені, що наше партнерство відбуватиметься відкрито та чесно.

Подальші кроки

20 червня в прес-центрі Будинку Уряду ми підписали «дорожню карти» між Міністерством юстиції України, ДП «СЕТАМ», Міністерством економічного розвитку і торгівлі України тата урядово-громадською ініціативою "Разом проти корупції" щодо співпраці у сфері реалізації арештованого майна.

 

Підписання «дорожню карти» між Міністерством юстиції України, ДП «СЕТАМ», Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та та урядово-громадською ініціативою "Разом проти корупції" щодо співпраці у сфері реалізації арештованого майна

Цей меморандум окреслює основні рамки відповідальності та співпраці між сторонами, які мають на меті створення конкурентних і сприятливих умов для організації та проведення електронних торгів з реалізації майна, арештованого під час здійснення примусового виконання судових рішень.

Адже для підключення приватних торгівців до Системи електронних торгів арештованим майном, треба вирішити юридичні, організаційні та технічні задачі.

З найважливіших:

  • Забезпечення взаємодії електронних майданчиків шляхом відкриття API. (Application programming interface) – інтерфейсу програмування додатків) - червень 2018 року
  • Підключення перших Партнерів - липень 2018 року
  • Організація та проведення моніторингу, оцінки роботи «партнерського договору», оновленого Порядку реалізації арештованого майна - вересень-жовтень 2018 року
  • Удосконалення системи електронних торгів арештованим майном - 3-4 квартали 2018 року
  • Організація та проведення моніторингу, оцінки роботи оновленої системи електронних торгів арештованим майном - березень 2019 року

В результаті, ми отримаємо робочу та дуже привабливу для приватних торгівців систему.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
22.03.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^