Выделенное 

Результати інфляції на січень дають надію, але ще більше викликають пересторог

Результати інфляції на січень дають надію, але ще більше викликають пересторог Результати інфляції на січень дають надію, але ще більше викликають пересторог

Пересторог не з приводу того, що інфляційна ціль під загрозою в розумінні випадіння з коридору вниз.

Основних пересторог 5:

Політико-економічна. Політичний тиск у бік зниження ставки може ще посилитись. Завжди існує політична спокуса компенсувати нееластичність попиту по ставці на кредит з боку бізнесу ще більшими вибадами щодо зниження ставки.

Технічна. Вмотивовані рішення щодо подальшого пом'якшення монетарної політики можуть не враховувати ризики корекції цін в гору, особливо по адміністративно регулюваним цінам чи по цінам товарів з нееластичною пропозицією. Перегин в інший бік на горизонті 1,5 роки означатиме розширення волатильності ІСЦ.

Макро-глобальна. Зміни в глобальних фінансових умовах можуть різко розвернути дуже багато трендів, врахування яких ex ante є неможливим, або ускладненим. Підвищення ставки, знову таки вмотивоване, може сприйматись як непослідовність політики. Ця проблема не тільки комунікаційна. Закладення імпринту непослідовності політики в матрицю рішень по депозитних/кредитних ставках означатиме погіршення монетарної трансмісії. Реакція фінсектора буде прогальмовувати.

Компресія доходностей. Швидка номінальна корекція гривневих ставок заохочуватиме ризик-апетит шизофренію. З одного боку, актуалізується пошук доходності, а з іншого боку... При неповному ринку, пошук доходності супроводжується ірраціональними оцінками короткострокових трендів. Звичайно, багато розмов про іпотеку. Про домтупність кредитів для МСБ... Але є питання.

Платіжний баланс. А наш платіжний баланс витримає таку несподівану ейфорійну експансію попиту та ще й на тлі оголошених масштабних інвестицій в інфраструктуру? При все тій самій проблемі браку залучення ПІІ в умовах слабких інститутів, все дуже швидко може закінчитися стандартним набором латиноамериканських хвороб пре-інфляційнотаргетувального періоду. Звичайно, макрорегулятори вже у нас не ті... але проблеми тіж самі.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
29.11.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^