Реєстри Мін’юсту надійно захищені

security-265130_640

Останнім часом в мережі поширювалася інформація стосовно масових втручань в роботу державних реєстрів, в тому числі в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Мова йшла про начебто хакерські атаки на державні реєстри, в результаті яких за допомогою викрадених електронних підписів нотаріусів переписують майно українців.  

Що ж відбувалося насправді?

Атаки здійснювалися не на реєстри. Існує твердження про те, що хакери атакували саме комп’ютери реєстраторів (у тому числі нотаріусів), щоб заволодіти їхніми ідентифікаторами доступу та особистими ключами. Чому хакери могли отримати ключі? Причина, на жаль, банальна: користувачами не приділялася належна увага питанням захисту інформації.

Чому саме ключі ЕЦП (електронного цифрового підпису)?

Тому, що вони використовуються для автентифікації користувачів в Єдиних та Державних реєстрах. Це своєрідний аналог власноручного підпису і один із найбільш надійних засобів автентифікації на сьогодні, який все активніше застосовується в сучасному світі інформаційних технологій.

Саме з метою уникнення таких крадіжок шляхом копіювання ключів державних реєстраторів прав на нерухоме майно, державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, нотаріусів зобов’язали використовувати виключно захищені носії особистих ключів. З 28 квітня 2017 року Єдині та Державні реєстри для зазначених категорій користувачів були переведені в роботу виключно з захищеними носіями особистих ключів.

Перевагою такого носія, є неможливість безконтрольного використання ключів електронного цифрового підпису, окрім випадків їх крадіжки разом з фізичним носієм або передачі його власником іншій особі, що є порушенням законодавства України.

Отримати більше інформації про захищені носії особистих ключів можна в попередній публікації Безпечність використання електронного цифрового підпису.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
18.02.2018
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^