Продавати чи купувати: що буде з курсом долара в Україні?

Курс долара до гривні стрімко падає. В середу готівковий і безготівковий долар коштував біля 27 гривень.

Що буде з курсом далі? Чи продовжиться падіння ”зеленого”? Чи варто продавати долари зі своїх заощаджень? Чи, можливо, вже прийшов час купляти таку дешеву іноземну валюту?

Багато українців міцно задумалися над такими запитаннями. Хоча експерти постійно говорили про традиційну сезонність курсу української валюти, все ж таки різке посилення гривні було доволі неочікуваним. Просять порадити - що робити.

Хочу вас запевнити, що ніхто в світі не знає точно, який буде курс гривня/долар у кінці 2019 року. Навіть Яків Смолій з Крістін Лаґард (очільники НБУ та МВФ). Надто багато чинників мають різнобічний вплив на курс нацвалюти.

Моя рекомендація традиційна

Не варто складати всі яйці в один кошик. В сенсі того, що не треба кидатися в крайнощі. Частину заощаджень тримайте у твердій валюті - доларах або євро, іншу частину - в нацвалюті. На сьогодні я би радив тримати 40% коштів в іноземній валюті, 60% - у гривнях.

Якщо ваші готівкові накопичення відносно невеликі (до 200’000 гривень), то оптимально занести їх на банківські депозити. Якщо суми більші, рекомендую частину коштів залишити на депозитах, але також уважніше придивитися до державних облігацій - ОВДП. Вони випускаються в гривнях, доларах та євро. Дохідність 18.5%, 6% та 3% річних відповідно. Державні гарантії на всю суму, при цьому доходи не оподатковуються. Купити ОВДП можна в деяких банках та інвестиційних компаніях.

Для роздумів - простий приклад розрахунків

Допустимо, у вас є $10’000. Якщо ви продасте свої долари по курсу 27 ₴/$, то отримаєте ₴270‘000. Купивши на них ОВДП з погашенням в кінці 2019 року, в грудні ви матимете приблизно ₴310‘000. Таким чином, якщо курс долара до гривні на той момент буде нижчий, ніж 31 ₴/$, то ви виграєте і зможете в кінці року купити більше 10’0000 доларів. Плюс отримаєте офіційний дохід, з якого не треба буде платити податок (заплатите лише військовий збір 1.5% від прибутку).

Тепер думайте.😉

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
27.06.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^