Проблемні питання роботодавця при оформленні найманого працівника

personal

На даний момент існує безліч запитань, щодо того, чи може роботодавець допустити працівника до роботи в день його оформлення, якщо у працівника є таке прохання, бо, відповідно до діючих вимог законодавства, роботодавець може здійснити оформлення трудових відносин з працівником продовж однієї години. Щоб знайти відповідь на це питання, потрібно проаналізувати нормативно-правові акти та роз’яснення з цього приводу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 “Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу”, було покладено обов’язок на роботодавця, щодо повідомлення територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, про прийняття працівника на роботу, яке подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою за формою, згідно додатку, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  • Засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства;
  • На паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • На паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Тобто маємо встановлений порядок повідомлення відповідного органу про прийняття працівника, яке подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Вищевказаний порядок будо розроблено у відповідності до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України, якою передбачено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, тобто територіального органу Державної фіскальної служби України.

Листом Міністерства соціальної політики України від 10.08.2015 р. № 1038/13/84-15, було повідомлено про наступне:

«Іншими словами, до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до Державної фіскальної служби або її територіальних органів. Отже, дата наказу про прийняття працівника на роботу та дата початку роботи працівника не співпадають.»

У зв’язку з чим, Міністерство соціальної політики України дійшло до такого висновку, незрозуміло. Те, що у повідомленні про прийняття працівника вказані дві колонки: дата наказу про прийняття працівника на роботу та дата початку роботи працівника, не дає підстави вважати, що ці дати завжди будуть різні – це може бути одна дата, тобто день прийняття працівника та фактичного допуску його до роботи.

Крім того, листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, мають лише інформаційний характер та не встановлюють правових норм.

Тому, якщо роботодавець виконав усі дії, щодо належного оформлення працівника, він має повне право, після цього допустити його до фактичної роботи і це все може відбутись впродовж одного дня.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
19.03.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^