Офіційна заробітна плата зростає швидше інфляції!

Держстат України: ₴10‘542 – середня зарплатня у травні 2020 року!

Розмір середньої номінальної заробітної платні не тільки не зменшився, а ще й суттєво зріс – на ₴112 (або 1.1%) в порівнянні з минулим квітнем, а за останні 12 місяців (відносно травня 2019) – зростання на ₴303 (чи 3.0%)!!

Офіційна зарплатня (після провалу в квітні) продовжує зростати швидше інфляції як у місячному, так і в річному вимірах!!!

106566252 2835008953442321 2790309789248777614 o

Щиро кажучи, мене здивували ці дані. Чимало інших джерел (опитування працівників, роботодавців, загальне тло в ЗМІ) повідомляли про суттєве зменшення з/п із-за карантину. Якщо вірити і Укрстату, і іншим джерелам, то, мабуть, скорочені були з/п в конвертах. Тобто, зменшення відбулося тих з/п, яких не бачить офіційна статистика.

В таких умовах, вважаю, цілком прийнятним збільшення мінімальної з/п до ₴5-6 тис при виході з карантину.

Деякі пояснення до статистики: Номінальна заробітна плата включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов’язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір. Реальна заробітна плата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари і послуги та рівня податків й обов’язкових платежів.

Індекс реальної заробітної плати розраховується шляхом ділення індексу нарахованої номінальної заробітної плати (без урахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору) на індекс споживчих цін.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
18.08.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^