Про впорядкування відносин паркування транспортних засобів

shutterstock_444762421

1 червня 2018 року у Верховній Раді України був зареєстрований  законопроект за № 8423 «Про внесення змін до статті 977 Цивільного кодексу України щодо впорядкування відносин паркування транспортних засобів», який підготовлено з метою визначення статусу діяльності з «паркування» як різновиду діяльності зі схову (зберігання) транспортних засобів, відповідно до якої отримуючи гроші «паркувальник» має наглядати за поставленим транспортним засобом. 

На даний час, так звані «паркувальники» не несуть жодних взаємних та зустрічних зобов’язань перед водіями. Гроші збираються (отримуються) просто, без всілякої логіки, притаманної цивільно-правовим стосункам, де в обмін на грошові кошти, які отримуються від одного учасника правовідносин інший учасник правовідносин має щось надати навзаєм (передати товари, надати роботу, виконати послугу тощо). Згаданий вид «бізнесу» є надприбутковий, позаяк не передбачає практично ніяких капіталовкладень та взаємної відповідальності - по суті відбувається «продаж повітря». 

Тому останнім часом виникла потреба у врегулюванні та упорядкуванні відносин з паркування транспортних засобів (в тому числі платного). Так, в ряді законодавчих актів України, таких як Податковий Кодекс України (ст. 10), Кодекс України про адміністративні правопорушення (ст. 1521) та інших вживається термін «паркування транспортних засобів», однак, при цьому в законодавчих актах відсутнє визначення та наповнення правового змісту зазначеної діяльності, розподілу повноважень та обсягу відповідальності між учасниками правовідносин, порядку здійснення такої діяльності тощо. Відтак, очевидно, що така діяльність має бути регламентована (кодифікована) нормами Цивільного кодексу України, як єдиного універсального законодавчого акту, який регулює всі відносини, засновані на аналогічних засадах (купівля-продаж, банківський рахунок, обмін, надання послуг тощо).

В зв’язку з цим, виникла необхідність внесення відповідних змін до Цивільного кодексу України (як головного, базового акту законодавства України, який регулює передусім договірні відносини між сторонами) шляхом встановлення (розрізнення) чим же відрізняються (виходячи з загальних засад справедливості, розумності, вільності волевиявлення) відносини паркування поміж інших відносин.

Пропонується викласти статтю 977 «Зберігання автотранспортних засобів» Цивільного Кодексу України в новій редакції, в якій визначити відносини паркування як відносини схову та зберігання (по суті їх різновид), зважаючи на те, що на будь-які інші існуючі та визначені в процесі розвитку цивілізації цивільні (договірні, засновані на різності) відносини ця діяльність не схожа.

Тобто, запропонованими змінами пропонується закріпити та визначити правовий статус відносин послуг паркування та визначити взаємну відповідальність особи, яка надає такі послуги в обмін на гроші - безпеку та збереження автомобілів (а також за аналогією - човнів, інших плавальних апаратів тощо), догляд за ними, спостереження із застосуванням відеокамер, відповідальності перед власником автомобіля в разі крадіжки, пошкодження майна на засадах справедливості та розумності. Адже залишаючи автомобіль під наглядом певних осіб за гроші власник має розраховувати на взаємні корисні дії зберігачів (відповідальність). 

Вказаний законопроект, повинен вирішити проблему взаємовідносин водія з «паркувальником», однак в сучасному суспільстві є тенденція до автоматизації процесів, в зв’язку з цим, є інші більш прогресивні шляхи врегулювання даних відносин, зокрема оснащення місць паркування транспортних засобів пристроями відеонагляду та паркоматами, особливо враховуючи, те що у більшості країн Європейського Союзу вже давно відсутні «паркувальники».

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
20.01.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^