Про ціни на АЗС і «вільну конкуренцію»

Про ціни на АЗС і «вільну конкуренцію» Про ціни на АЗС і «вільну конкуренцію»

Наука має визначення досконалої конкуренції (perfect competition). Це таке теоретичне поняття, коли виробники/продавці товарів не визначають ціни, а лише приймають рішення за заданої (ринком) ціни, чи будуть вони виробляти/продавати продукт, і скільки саме будуть його виробляти/продавати.

До ринку азеес це теоретичне поняття важко застосувати. Для цього, як мінімум, потрібно, щоб усі бензини і ДП на усіх заправках були однакової якості, що у наших умовах чомусь недосяжно. Ну, і ще там треба кільканадцять умов, серед яких є просто неможливі: наприклад, щоб абсолютно усі азеес стояли в один ряд у спеціально відведених для них місцях.

На думку деяких експертів, якщо усі азеес ставлять різні ціни – то це вже свідчення відсутності досконалої конкуренції на ринку азеес Але це не зовсім так, бо це лише одна із кільканадцяти ознак її відсутності. Хоча це єдина ознака, до якої має претензії уряд.

Зачепившись за цю «ознаку недосконалості», уряд вирішує її виправити. Що матимемо в результаті? Матимемо одну із ознак досконалої конкуренції на ринку азеес. А от чи матимемо від того наближення до досконалої конкуренції - то далеко не факт. Зате ризикуємо мати усі наслідки держрегулювання.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
26.09.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^