Про оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

Про оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення  у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

З 12 червня 2018 року почав діяти наказ Міністерства внутрішніх справ України № 318 від 13.04.2018 року “Про затвердження Змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі”.

Позитивною зміною, є те, що тепер поліція дозволяє учасникам робити фото схеми місця події ДТП, а раніше копія або фото з місця події надавалася лише за письмовою заявою. 

У разі відмови особи, яка притягається до відповідальності, від підписання протоколу про адміністративні правопорушення, у ньому робиться відповідний запис та поліцейським вже не потрібно фіксувати факт відмови від підпису у присутності двох свідків, як було раніше, що є більш негативним моментом з точки зору захисту особою своїх прав, в разі якщо вони були порушені поліцейськими або в разі безпідставного притягнення особи до відповідальності.

Також можливо відзначити те, що працівники підрозділів поліції зобов’язані тепер здійснювати облік бланків протоколів та постанов по адміністративним справам, а в разі їх втрати – проводиться службове розслідування. Впродовж трьох днів, з дати отримання матеріалів (за ст. 130 КУоАП керування ТЗ в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції – протягом одного дня), працівники підрозділів адміністративної практики повинні внести в систему автоматизованого обліку, інформацію про правопорушення та у десятиденний термін з дати отримання матеріалів така інформація повинна бути направлена до органів (посадових осіб), яким надано право накладати адміністративне стягнення (раніше було впродовж місяця).

Також матеріали з фото та відео зйомки місця події, тепер зберігаються у відділенні поліції не три, а всього один місяць в очікуванні оскарження рішення суду. Матеріали ж зберігають у підрозділах поліції за місцем ухвалення рішення протягом трьох років з дня накладення адміністративного стягнення. Після закінчення цього терміну вони підлягають знищенню комісією в складі не менше трьох осіб, яких визначить керівник.

Сподіваюсь, що вказані зміни позитивно вплинуть на процес оформлення матеріалів.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
20.05.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^