Про незалежність НБУ в цифрах

Про незалежність НБУ в цифрах Про незалежність НБУ в цифрах

Як відомо, НБУ є колегіальним органом, де за законом усі рішення приймаються простою більшістю голосів членів правління, серед яких голова НБУ та 5 заступників голови, причому голос голови є вирішальним.

Для математичного спрощення, можемо вважати, що голова має два голоси, а кожен із п’яти заступників – по одному (разом – сім голосів). Члени правління обираються на сім років і міняються поступово, що має забезпечувати безперервність та спадкоємність політики, а також довгострокові цілі такої політики – і це виливається в узагальнене поняття «незалежності НБУ».

Але наразі так виходить, що уся ця незалежність під великим питанням.

За один тиждень правління НБУ (умовно назвемо його «незалежним») втрачає три із семи голосів (два – Смолій, один – Чурій, повноваження якого закінчуються на цьому тижні). Ці голоси можуть бути замінені на голоси «залежних» (все одно від кого) осіб: рахунок стане 3:4 на користь «незалежних».

Якщо це станеться, то для повної ліквідації незалежності НБУ, новим «залежним» членам правління треба буде усього-на-всього перетягнути на свою сторону одного із чотирьох «незалежних» членів правління. Очевидно, що ця задача не є непосильною.

Не дарма МВФ у своєму пресрелізі про відкриття нової програми аж тричі згадував про необхідність збереження незалежності НБУ...

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
26.01.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^