Практика чи стажування: що обрати?

Практика чи стажування: що обрати? Практика чи стажування: що обрати?

Всі думають, що державна служба – недосяжна, що спочатку потрібно закінчити університет, потім роками набиратись досвіду, а вже після того пробувати себе в державному секторі. Проте це не так! У червні 2019 року Урядом було презентовано Концепцію розвитку юридичної освіти, яка передбачає підвищені вимоги до рівня прохідного балу для вступу на юридичні спеціальності. Також змінений і зміст освіти – на базі сучасного професійного стандарту розроблятимуться нові освітні стандарти. 

Валентина навчається на 3 курсі юридичного вишу, проходила літню практику в Голосіївському відділі державної реєстрації актів цивільного стану та мала нагоду ознайомитись не тільки з роботою ДРАЦСу, але й з офісом Open Space, в якому можна отримати послуги швидко та без черг. Дівчина допомагала реєструвати народження та ознайомилась із процедурою видачі дублікатів документів і внесення змін до актових записів. Валентина впевнена, що багато нових знань можна отримати тільки завдяки практиці.

Саме так найкраще здобувати знання на практиці, коли бачиш, як діють ті чи інші норми права та як можна їх застосовувати. Багато викликів, які постають перед юристами, можна дізнатись тільки під час роботи. Тому столична юстиція постійно проводить тренінги, лекції та запрошує студентів на практику. За 8 місяців 2019 року майже 1200 студентів пройшли практику у підрозділах столичної юстиції. Зауважу, що за весь минулий рік практику пройшли 647 студентів.

Тож найпершим кроком для зайняття посади на державній службі може стати успішне проходження практики чи стажування.

Практика студентів вищих начальних закладів проводиться відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 № 93.

Насамперед, що потрібно зробити для документального оформлення практики – це укласти договір. Договори про проходження практики укладаються між ГТУЮ і навчальним закладом заздалегідь. Тривалість дії договору погоджується сторонами та може встановлюватися на період конкретного виду практики або на строк до п’яти років. Потім необхідно отримати направлення на практику. Навчальний заклад оформляє направлення на практику, яке видається студентам для пред’явлення за місцем проходження практики. Направлення є підставою для зарахування студентів на практику і зберігається в ГТУЮ. Управління, в свою чергу, видає внутрішній наказ про направлення студентів для проходження практики, яким визначається керівник практики та строки її проходження. З початку року Управління персоналу столичної юстиції підготувало 86 наказів про проходження практики.

Для організації стажування в ГТУЮ було розроблено Порядок стажування громадян з числа молоді у структурних підрозділах Головного територіального управління юстиції у місті Києві та підпорядкованих органах, затверджений наказом ГТУЮ від 23.05.2017 № 346/6, яким визначено принцип проходження стажування, осіб, відповідальних за його проведення, обов’язки керівника стажування і самого стажиста та інші важливі моменти.

Молодь у даному контексті – це громадяни України віком до 25 років, які є студентами третього і вище курсів вищих навчальних закладів за спеціальностями галузі знань «Право» або отримали вищу освіту у галузі знань «Право» та не перебувають на посадах державної служби.

Стажування громадян з числа молоді здійснюється з метою ознайомлення з функціонуванням державної служби строком до 6 місяців (стаття 48 Закону України «Про державну службу»). Бажаючі пройти стажування мають можливість скористатися електронним сервісом «Он-лайн будинок юстиції». Для цього потрібно зайти на сайт ГТУЮ (http://www.justicekyiv.gov.ua), обрати банер «Он-лайн будинок юстиції», далі вибрати рубрику «Соціальний ліфт» та вкладку «Стажування». Після заповнення анкета автоматично потрапляє до ГТУЮ і Вас запросять на особисту консультацію, де можна буде обрати бажаний структурний підрозділ для стажування, визначити його термін тощо.

Практика і стажування проводяться на безоплатній основі.

Головна відмінність стажування від практики полягає в тому, що практика студентів навчальних закладів – це складова частина навчального процесу, який організовується і проводиться під керівництвом навчального закладу. Стажування не є частиною навчального процесу студента, і відбувається у вільний від навчання час. Навчальні заклади до організації стажування не долучаються.

ГТУЮ у місті Києві радо зустріне усіх бажаючих пройти практику або стажування. Скористайтеся своїм правом для отримання нових знань та умінь для подальшої реалізації своєї професії – юрист.

Наша адреса: провулок Музейний, 2-Д, м. Київ, 01001, контактні телефони: 279-80-40, 279-82-55, 279-83-65.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
26.05.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^