Порушив правила дорожнього руху – плати штраф!

Порушив правила дорожнього руху – плати штраф! Порушив правила дорожнього руху – плати штраф!

Перевищив швидкість, сів за кермо без водійського посвідчення, припаркувався у недозволеному місці чи, гірше, втік з місця ДТП? Доведеться заплатити штраф! У 2018 році державні виконавці столиці стягнули більше 23 мільйонів гривень адміністративних штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Найпоширенішими видами правопорушення є керування транспортним засобом у нетверезому стані та недотримання правил зупинки, паркування і стоянки.

Станом на сьогодні за нетверезе керування автомобілем законодавством передбачено адміністративну відповідальність, а саме відповідно до ст. 130 Кодексу про адміністративні правопорушення – штраф у розмірі 10200 гривень і позбавлення права керування на 1 рік.

Якщо протягом року особа здійснила такий вид правопорушення повторно, то вона заплатить штраф у розмірі 20400 гривень із позбавленням права керування на 3 роки.

На третє таке правопорушення за рік, особа сплатить штраф у розмірі 40800 гривень із позбавлення права керування на 10 років і з можливим оплатним вилученням транспортного засобу, яке застосовується на розгляд суду.

Щодо правил паркування, з 27 вересня 2018 року вступив у дію Закон України "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з реформування сфери паркування транспортних засобів".

Закон передбачає створення механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом введення фото та відеофіксації правопорушень.

Також передбачено поширення механізму притягнення до адміністративної відповідальності особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, за випадки порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зокрема, несплату вартості послуг за парковку або паркування на місцях для інвалідів особами, які не мають такого права.

Крім того, закон встановлює обов'язкове залишення на лобовому склі транспортного засобу копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису.

Відповідно до ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф за порушення правил стоянки або зупинки складає від 255 до 1,7 тис. гривень.

У разі несплати штрафу правопорушником у строк не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання громадянина, роботи або за місцезнаходженням його майна.

У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується:

– подвійний розмір штрафу;

– витрати на облік зазначених правопорушень.

При цьому, в рамках виконавчого провадження, державний виконавець може:

– Прийти додому для опису майна.

– Накласти арешт на майно, в тому числі автомобіль чи квартиру;

– Заарештувати частину заробітної плати;

– Через суд заборонити виїзд за кордон.

Арешт автомобіля, який наклав державний виконавець, є підставою для тимчасового затримання авто на штрафмайданчик інспекторами поліції.

Поважайте інших учасників дорожнього руху та будьте уважні на дорогах!

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
18.08.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^