Перевірки контролю якості харчових продуктів чи гра за монополістів?

Перевірки контролю якості харчових продуктів чи гра за монополістів?

04 квітня 2018 року набирає чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» що започаткує етап перевірок та, можливо, нових правил гри на ринку виробників харчової продукції.

Відповідно до преамбули Закону, він регулює відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами, визначаючи порядок забезпечення безпеки та окремих показників якості.

Для виробників харчової продукції, будуть проводитися перевірки за новою системою. Попередньо робитимуть оцінку ризиків виробників. Саме за кількістю набраних балів визначатимуть скільки перевірок матиме підприємство, про які повідомлять заздалегідь. Проте це не виключає можливості перевірки без попередження.

Які ж повноваження мають державні інспектори?

Відповідно до статті 9 – наступні:

  • Право доступу до потужностей виробництва: без попереджень та можливості перешкодити їм;
  • Право інспектвати будь-яку будівлю, транспортні засоби, лабораторії, що розміщуються на потужностях виробництва;
  • Право проведення державного аудиту постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках;
  • Право інспекції і відбирати зразки об’єктів санітарних заходів;
  • Право оцінювання результатів лабораторних досліджень зразків об’єктів санітарних заходів для цілей державного контролю;
  • Право видачі розпоряджень і наказів про тимчасову заборону обігу об’єктів санітарних заходів, тимчасове припинення виробництва або його окремих процесів, якщо існує безпосередня загроза життю людей. Виробництво може бути зупинено не більш як на 10 календарних днів з поданням відповідної заяви до суду не пізніше наступного робочого дня після прийняття такого рішення згідно з цим Законом;
  • Право заповнення відповідної частини міжнародного сертифіката для вивезення (пересилання) вантажів харчових продуктів та/або інших об’єктів санітарних заходів з території України.

Штрафи

Відповідальність за правопорушення у сфері безпеки харчових продуктів визначена розділом IX Закону.

По-перше, порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до виробництва тягне за собою накладення штрафу на юросіб у розмірі 10 мінімальних зарплат, на фізосіб-підприємців – у розмірі 6 мінімальних зарплат. Якщо ж реалізований містить маркуванн, що не відповідає законодавству за аналогічних загроз –розмір штрафу для юросіб становить 8 мінімальних зарплат, а для фізосіб-підприємців – 5 мінімальних зарплат.

Невідкликання або невилучення з обігу небезпечних харчових продуктів або кормів тягне за собою штраф у 35 мінімальних зарплат (юрособи) і 30 мінімальних зарплат (фізособи-підтриємці). Штраф за порушення законодавства про харчові продукти і кормах може бути накладено протягом шести місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Якщо підприємець під час цих перевірок доведе, що дотримується усіх вимог закону, то наступного року їхню кількість буде зменшено. За порушення законодавства передбачається штраф до 70 тисяч гривень для юридичних осіб. Якщо ж підприємство виявиться небезпечним для життя і здоров’я людей, то Держпродспоживслужба матиме право закрити його.

Підсумок, закон покликаний захистити громадян від недоброякісних продуктів на всіх ланках виробництва. Але на практиці можливі зловживання відповідними перевірками, придушення великими гравцями ринку, малих (місцевих) виробників, які не мають відповідних ресурсів для участі в торгових іграх. З рештою, як сприйматимуть перевірки підприємці та як проводитимуть їх посадовці, ми зможемо побачити у найближчі місяці.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
26.03.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^