«Олігархи – Монополія – Корупція»: Коло, яке потрібно розірвати

Шановні «борці з олігархами» у владі!

Залиште, будь-ласка, функцію перерахунку олігархів Форбсу, НВ та іншим виданням, які то люблять і вміють робити! Не плодіть закони, які нічого не змінять!

Олексій Данілов щойно дуже точно описав пекельне коло проблем, яке потрібно розірвати: «Олігархи – Монополії – Корупція». Коло це легко розривається, якщо по-справжньому ослабити будь-яку із трьох ланок. Якщо ж бомбити лише формально усі три ланки, то результату не буде.

У нас на законодавчому рівні є усе для того, щоб почати розрив того пекельного кола: антимонопольне законодавство, антикорупційне законодавство. Але, по факту, ні антимонопольні, ні антикорупційні органи у нас не працюють ефективно. Тож давайте зробимо все, щоб вони запрацювали. Призначте ефективних та незаангажованих людей в АМКУ. Призначте нарешті незаангажованого антикорупційного прокурора та не заважайте роботі НАБУ-САП-ВАКС. І тоді проблема, описана Даніловим, вирішиться. Ці призначення потрібні не умовному МВФу, – вони потрібні усьому українському народу; потрібні владі, якщо вона хоче досягти реального результату з деолігархізації.

Прописати формальні ознаки олігархів – це не спрацює. Формальні критерії легко обходяться за наявності креативу та фінансового ресурсу – спитайте у будь-якого регуляторного органу. Спитайте, наприклад, скільки монополістів домоглися визнання того, що вони не є монополістами. А тепер уявіть, скільки олігархів доведуть, що вони не є олігархами. Навіть якщо критерії олігарховості будуть писатися спеціально під них. У сухому залишку, ми опинимося у ситуації, коли олігархом визнають умовного Фіалу, у якого є бізнес, кілька газет/журналів/радіоканалів та кілька колишніх співробітників у різних органах влади.

Якщо ви просто додасте до неефективної роботи АМКУ та антикорупційних органів ще й непрацюючу «антиолігархічну інфраструктуру» – то нічого не вийде. Уся ланка збережеться, як вона зберігається протягом останніх тридцяти років.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
22.03.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^