Выделенное 

Чому Національний банк підвищив облікову ставку? Від завтра вона - 8%

Чому Національний банк підвищив облікову ставку? Від завтра вона - 8% Чому Національний банк підвищив облікову ставку? Від завтра вона - 8%

Інфляція у 2021 році вийшла за межі нашої цілі. Так, ми цього очікували. Пожвавився попит, економіка поступово оговтується від коронакризи. 

Проте все ж інфляція залишається вище нашого прогнозу. У червні збереглася на рівні 9,5%. І може надалі повернутися до двознакових показників - перетнути позначку 10%.

Тиск на ціни зростає. А тому Національний банк повинен реагувати підвищенням ставки, продовжуючи послідовну монетарну політику.

Раніше на інфляцію більше впливали тимчасові фактори. Як-от світові ціни на енергоносії. Але зараз ми бачимо, що тиск фундаментальний. Споживчий попит не вгамовується, а підприємства нарощують витрати, зокрема й на оплату праці. Саме тому ми погіршили прогноз інфляції у цьому році – з 8% до 9,6%.

Водночас хочу звернути увагу, що наша монетарна політика проактивна, а не реактивна. І, ухвалюючи рішення, ми дивимось на перспективу, а не «наздоганяємо потяг». Саме тому ми впевнені, що наші дії дозволять сповільнити інфляцію наприкінці цього року. До цілі вона повернеться у другому півріччі 2022 року.

Які дії, окрім підвищення ставки, ми передбачили.

🔶 Продовжимо планове згортання антикризових заходів.

🔷 Вартість кредитів рефінансування установлена на рівні «облікова ставка + 1 в.п» за умови проведення кількісного тендера та не нижче цього рівня – за процентного тендера.

🔶 Зменшення планових обсягів купівлі валюти на міжбанку з 20 до 5 млн дол.

Наш оновлений прогноз передбачає, що до кінця року облікова ставка може бути підвищена до 8,5% і буде на цьому рівні до березня 2022 року.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
26.09.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^