Не руйнуйте себе: 5 ознак того, що треба терміново звільнятись з роботи

Є люди, які сприймають роботу виключно як спосіб заробити і вважають, що задоволення можна отримати тільки поза нею, спілкуючись із сім'єю, відпочиваючи з друзями та займаючись хобі. А робочий день для них — це каторга: він починається з поїздки до ненависного офісу, а для концентрації на завданнях потрібні великі зусилля.

Але робота — це те, що займає у нас 8 годин на день, 5 днів на тиждень. На неї ми витрачаємо колосальну частину свого життя. Немає сенсу жити в тому, що ти не любиш і прикладати надзусилля, щоб почати свій день.

Деякі знаходять вихід із цієї ситуації: накопичують гроші або отримують спадщину, а потім здають нерухомість в оренду та їдуть у теплі країни. Це так звані дауншифтери, які обирають стиль життя пенсіонерів. Так вони захищають себе від роботи, яка їм не подобається. Але я вважаю це дивним рішенням. Щоб упоратися з такою ситуацією, потрібно розібратися у глибинних причинах.

Розберімось, чому робота стає ненависною, викликає стільки негативу і з неї краще звільнитися.

Причина №1. Некомпетентність

Уявіть людину, якій не вдається розмінувати міну, але вона змушена це робити. А потім вона вибухає в руках, та все перезапускається знову і знову. І таке відбувається щодня: продавець, який не вміє закривати угоди, це той самий мінер. Він страждатиме, що стільки часу витратив на роботу з клієнтом, який потім перестав брати трубку чи пішов до конкурентів.

Або люди, які стали керівниками не за своїм бажанням, а через те, що були крутими фахівцями та їх просунули кар'єрними сходами. Але вони не розуміють, як керувати людьми, які взагалі у цій галузі є підходи та інструменти. Така робота приносить цілу купу проблем: підлеглі, якими неправильно управляють, негативно реагують, помиляються і виконують завдання. Причина просто в некомпетентності та незнанні інструментів.

Якщо ви бажаєте стати професіоналом, навчайтеся. Зараз у відкритому доступі є тисячі курсів, відео та статей – вони допоможуть розібратися практично у будь-якій роботі.

Причина № 2. Хаос у роботі компанії

Ви компетентні у своїй роботі, але компанія, де ви працюєте, не організована. Ніхто не знає, хто і за що відповідає, люди з'являються та зникають, прилітають проблеми, які взагалі не мають стосунку до роботи. Наприклад, клієнти, які незадоволені роботою виробництва, часто дзвонять продавцям. І ті змушені їх залагоджувати, хоча взагалі не знають, у чому проблема. Навіть якщо ви професіонал, то постійно перебуваючи в такій атмосфері, почнете ненавидіти роботу. Тому що відповідаєте лише за свою область, а з рештою нічого вдіяти не можете.

Виходи два. Донести до керівництва, що в компанії потрібно наводити лад. Якщо начальство не має з цим згоди, то розумніше просто йти та шукати іншу роботу.

Причина №3. Некомпетентний керівник

Некомпетентні керівники можуть звалюватися до мікроменеджменту, перевіряючи кожен рух та крок співробітника. Це не дає працівникові нормально працювати та все сповільнює. Або керівники демократи, які взагалі не втручаються у процес та не допомагають співробітникам. Якщо їхній підлеглий — професіонал, то подібне може працювати. Але все одно проблеми накопичуються і не вирішуються.

Причина № 4. Якщо ви не бачите перспектив

Талановиті фахівці не повинні працювати в компаніях, які я називаю «кузнями кадрів». Це явище, характерне для малого бізнесу, де є 5–10 співробітників, а керівництво просуває ідею, що вони «родина». Але сильним та перспективним співробітникам тут не варто затримуватись.

Ви приходите в невелику компанію, часто її засновники - це родичі. Рік працюєте в режимі "я відповідаю за все", набираєтеся досвіду в різних галузях. Розумієте, що прокачали експертність, але це навіть у перспективі не позначиться на рівні вашої зарплати та кар'єрному зростанні, адже всі керівні посади зайняті членами сім'ї, а тому змін не передбачається.

Причина № 5. Ви займаєтеся не своєю справою

Всі люди мають свої таланти. Але трапляється так, що через збіг обставин ми стаємо радіоелектроніками та юристами, хоча в глибині душі хочемо не цього. Або ви виросли у сім'ї лікарів, тому мови про вибір іншої професії навіть не стояло. Деколи ми навіть не замислюємося, чи підходить нам наша робота.

Важливо, щоб вона враховувала наші особисті якості та інтереси: комусь подобається спілкуватися з людьми, а комусь возитися з комп'ютерами та програмами. Хтось з нетерпінням чекає на нові проєкти, а хтось віддає перевагу рутинній і зрозумілій роботі. Тому дуже важливо зрозуміти себе. Я рекомендую згадати види діяльності, які дарували вам емоції — навіть у дитинстві та підлітковому віці. Причому неважливо, отримували ви за це гроші чи ні.

Висновок

Є правило: тільки якщо ми діємо відповідно до наших талантів, то отримуватимемо задоволення від життя. Керуючись ним, ви можете переоцінити те, чим займаєтесь.

Деяким людям здається, що після 40 років уже не варто нічого міняти — вони увійшли до колії. Але це момент, коли вони навіть не в середині своєї кар'єри: попереду ще мінімум 25 років активної діяльності. Світ змінюється дуже швидко, і ніколи не пізно почати отримувати задоволення від роботи. У мене немає сумнівів: якщо людина працьовита і націлена на результат — вона зможе заробити в будь-якій професії.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
07.06.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^