НБУ підвищив ставку до 7,5%: Це пояснюється відчутним прискоренням інфляції та посиленням геополітичних ризиків

Як і НБУ, ми очікуємо утримання ставки на новому рівні упродовж року з наступним зниженням до 7%. У результаті підвищення ставки монетарні умови змінилися з помірно м’яких на нейтральні та залишатимуться такими до кінця 2022 року.

НБУ переглянув прогноз інфляції цього року до 8% (порівняно з 7% у січневому прогнозі) на тлі стрімкого відновлення світової економіки та посилення інфляційного тиску. Водночас, як і раніше, очікує повернення інфляції до цілі в 5% у 1п22.

При цьому НБУ погіршив прогноз зростання реального ВВП у 2021 р. з 4.2% до 3.8% через посилення карантинних обмежень. У 2022‒2023 рр. темпи зростання економіки прогнозує близькими до 4%.  

Уже цього року НБУ очікує повернення поточного рахунку до дефіциту (0.8% ВВП), який суттєво розшириться в наступні роки через погіршення умов торгівлі, зниження доходів від транзиту газу та відновлення внутрішнього попиту. Унаслідок закладених траншів від МВФ та припливу капіталу за фінансовим рахунком резерви залишатимуться на рівні $29-30 млрд.

Комунікація щодо майбутніх рішень залишилася яструбиною. НБУ наголосив на можливості ще більше підвищити ставку за умови відчутнішого зростання фундаментального інфляційного тиску та погіршення інфляційних очікувань.

Хоча більшість експертів очікувала підвищення ставки на 50 б.п., особливим сюрпризом дії НБУ не стали внаслідок очевидного посилення інфляційного тиску. Зі свого боку ми очікували підвищення ставки на 50 б.п. під час цього засідання і до 7.5% на наступному засіданні внаслідок переважання немонетарних факторів підвищення інфляції, гальмування відновлення економіки через посилення карантинних обмежень і важливості завдань з відновлення кредитування у риториці влади.

Однак рішення НБУ в черговий раз підтвердило, що основний фокус монетарної політики на приведенні інфляції до цілі 5% залишився незмінним навіть після зміни керівництва. Ми писали раніше, що реакція НБУ на посилення інфляційного тиску може стати «лакмусовим папірцем» щодо збереження незалежності монетарної політики НБУ. Схоже, що цей екзамен поки що НБУ здає на відмінно.

176198231 10220704130139351 1346898393128491882 nНаші оцінки щодо динаміки інфляції та процентної ставки майже повністю збігаються з оновленими прогнозами НБУ. Це забезпечить нейтральні монетарні умови – реальну процентну ставку в діапазоні 1-2% після періоду помірно м’яких монетарних умов із середини минулого року, коли реальна процентна ставка коливалася переважно в діапазоні 0-1%.

Водночас, на нашу думку, негативні ефекти від карантинних обмежень на економічну активність будуть не такими суттєвими і при цьому частково компенсуватимуться більш сприятливими зовнішніми факторами. Тому оцінка НБУ зростання ВВП цього року видається нам занадто песимістичною. Ґрунтовний аналіз факторів такої оцінки можна буде зробити після публікації повного опису прогнозу в «Інфляційному звіті» цього четверга.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
16.08.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^