НБУ підвищив облікову ставку: Про що це говорить?

НБУ підвищив облікову ставку: Про що це говорить? НБУ підвищив облікову ставку: Про що це говорить?

Вперше з вересня 2018 року Національний банк підвищив облікову ставку. Сьогоднішнє рішення про підвищення ставки до 6,5% свідчить про дві важливі речі.

Перше – монетарна політика Національного банку залишається послідовною. Ми реагуємо на вихід інфляції за межі цільового діапазону 5% +/- 1 в.п.

Для нас це не було несподіванкою. Нагадаю, що ми очікували прискорення інфляції у першому півріччі 2021 року. За нашими оцінками, на піку цього року інфляція перевищуватиме 8%. Утім, у другому півріччі інфляція почне сповільнюватися і повернеться в цільовий діапазон 5% ± 1 в.п. у першому півріччі 2022 року. Ухвалюючи рішення про облікову ставку, ми продовжуємо керуватися глибоким та професійним аналізом макроекономічної ситуації.

Друге – попри підвищення облікової ставки, наша монетарна політика залишається м'якою. Економіку також підтримують фіскальні стимули. Крім того, пожвавлюються економіки наших торгових партнерів, відновлюється внутрішній попит.

У квітні ми будемо оновлювати макропрогноз. Якщо інфляційний тиск буде посилюватися суттєвіше, ніж ми очікуємо, то ми готові до більш рішучого ужорсточення монетарної політики.

І на останок: політика Національного банку України є у тренді політик центробанків emerging markets. Серед країн EM ми третя країна після Туреччини та Вірменії, які в останній рік пішли на підвищення облікової ставки. Ба більше, на початок 2021 року все більше центробанків змінили риторику у бік посилення монетарної політики. Це, наприклад, центробанки Бразилії, Грузії.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
13.04.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^