Натхнення краще, ніж мотивація!

Натхнення краще, ніж мотивація! Натхнення краще, ніж мотивація!

Мотивація персоналу словами «Мені будь-що потрібен результат!» ще донедавно помилково здавався мені прийнятною формою управління процесами в бізнесі. А тримання колективу «в кулаці» – свідченням високого управлінського професіоналізму, особливо характерного бувшим «червоним» директорам. Але сутність людської природи має інший, більш дієвий інструмент впливу - щира підтримка, визнання цінності особистості, іншими словами – натхнення.

Людину cлід надихати, а не мотивувати!

На це відкриття та публікацію мене надихнули виступи Крега Грошела та Гарі Метсдорфа. Мотивація словами винагороди чи покарання - це форма спонукання, яка подразнює раціональне (логічне) людини. Натхнення - активізує дух та творче (уяву) в людині.

Мотивація «батогом і пряником» походить від релігійного законництва, розвиненого до 1 року нашої ери, сутність якого проста: «Ти отримаєш винагороду, якщо робитимеш все правильно». Парадигма законництва, як і мотивації більшості керівників: «Ти маєш прикладати зусилля аби отримати винагороду». Іноді це може звучати ще так: «Ти зазнав невдачі у минулому кварталі, і тепер маєш більше старатись, більше працювати й бути кращим. Надія на це закінчується, і тобі потрібно бути дуже наполегливим та не розчарувати нашого боса!». Це виглядає логічно і з першого погляду - правильно....

Але сутність такої мотивації – утвердження уявної перевагу однієї людини над іншою, чи нагадування про погрозу бути покараним стороною, наділеною владою. І рушійною силою для підлеглого, ймовірно («не дай Боже!»), стає уявна картинка про «свою нікчемність» чи негативні наслідки — зменшення довіри, поваги, очікуваного заробітку тощо.

Страх та низька самооцінка блокують творчість та ефективність людини.

Ви можете себе перевірити, чи знаходитесь під впливом мотивації «старої школи менеджменту», якщо ви спостерігаєте в собі одну з цих ознак:

 • На роботі ви оцінюєте себе у змісті зобов`язань та роботи, яку маєте виконувати, та покладаєтесь в вирішення задачі на себе та свої сили.
 • Життя для вас – зобов'язання та виконання дій. Ви оцінюєте себе та інших людей по тому, що вони можуть зробити.
 • Перед собою та іншими ставите вимогу, щоб все має бути по-правильному (як вас вчили).
 • Ви вважаєте себе зрілим та дивитись на інших звисока, хвалькуваті та горді.

Однак щира повага та підтримка - сильніше, ніж страх! В кожній людині закладена програма продуктивності. Праця - безумовна потреба людини, яка приносить їй радість. Водночас кожному даровані здібності та потенціал з народження. Кожна людина – унікальна та безцінна, в якій присутня повнота життя, ідей, творчості та благ, що є невичерпними. Людина, яка виявила свої здібності (талант) та знайшла вірне місце для їх застосування, створює блага, цінність (додатковий продукт) безумовно, без понадзусиль та примусу, з посмішкою.

Щира підтримка та чуйність до співробітника - свідомий імпульс аби середньостатистична людина (читайте «співробітник»), яка за життя використовує всього 10% свого потенціалу, – по-справжньому відкрила себе для світу та роботодавця.

Лідерство натхнення - це утвердження думок в колективі, що:

 • життя має для тебе лише добро;
 • в тобі закладений незбагненний дар, який служить потребам оточуючих.

Роби все найкраще, що ти можеш, тому що твоя праця цінна та помітна оточуючими. Ти - обранець, та заслуговуєш на таке відношення, навіть коли життя важке та трапляються помилки.

Керівник, який надихає має:

 • Турботливе серце.
 • Пристрасть до своєї справи, яка надихає.
 • Стержень та непохитні людські цінності.
 • Вміння делегувати: давати іншим владу та повноваження.
 • Щедру вдячність та визнання інших.
 • Сміливість бути самим собою та визнавати свої помилки.
 • Відданість своїй місії та готовність терпіти біль.

Будьте керівником, готовим надихати команду! Ви не помітите, як станете лідером, за яким охоче йдуть інші!

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
20.05.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^