Выделенное 

На яких китах будувати українську економіку

На яких китах будувати українську економіку

Поговоримо про інвестиції? Останнім часом я досить багато пишу на цю тему, бо вважаю, що саме тема інвестицій, стартапів та пошуку вільних галузей та ніш у бізнесі дозволять нам підняти нашу економіку на дійсно гідний рівень та нарешті отримати почесне звання країни з розвиненою ринковою економікою, а також посідати високі місяця у світових рейтингах.

Сьогодні я б хотів розпочати серію блогів, у яких розповім про ключові напрямки, які сьогодні нам варто розвивати та на яких слід акцентувати увагу для того, аби досягти результату швидше та зробити це максимально якісно.

Розпочнемо з IT-галузі. Чому з IT? Давайте поглянемо на цифри і ви самі все зрозумієте.

Сьогодні в Україні працює близько чотирьох тисяч ІТ-компаній. Більше 50% з них зареєстровані в Києві, а ще вони обирають Харків, Дніпро, Львів і Одесу. Цього року сфера ІТ обігнала трубопровідний транспорт (транзит газу та нафти) і стала другою найбільшою галуззю з експорту послуг.

За попередніми підрахунками, у 2018 році ІТ-послуг буде експортовано на $3,5 млрд. Більше половини доходів від ІТ-експорту надходять в Україну із США та Великої Британії. А кількість наших спеціалістів на ІТ-ринку щороку збільшується на 19%. На кінець 2017 року їх налічувалося 127 тисяч осіб, але гадаю, що вже до кінця 2018 року їх кількість сягне 200 тисяч. Нещодавно два вітчизняних фінтех-стартапи MoCash і hotline.finance отримали гранти від венчурної компанії зі США.

Як бачите, за показниками, а також судячи з останніх новин, незважаючи на всі економічні труднощі, Україна має можливість зайняти краще місце в світовому розподілі праці і перетворитися в лідера в галузі ІТ. Для цього країна має в своєму розпорядженні достатні ресурси – досить непогану систему освіти, вже розвинену ІТ-індустрією.

І за великого бажання у найближчі 10-15 років Україна зможе суттєво просунутись у цьому напрямку. Але, на жаль, ми не зможемо обіймати якусь вагому роль в світовій ІТ індустрії. Чому? Є декілька причин: у нас все розвивається дуже повільно, бо занадто слабка державна підтримка та законодавче регулювання. Та й занадто швидко наростають розриви між реально розвиненими країнами і нами – і, як ви можете здогадуватись, не на нашу користь. Згадайте те саме питання крипто валюти та урегулювання питань блокчейну.

Все це тягне нас донизу, а мозковий потенціал країни емігрує. За оцінками Всесвітнього економічного форуму, наше місце за більшістю індикаторів в 7-му і 8-му десятках серед 100 країн. Згадайте той самий показник Doing Business, так ми йдемо вперед і сьогодні маємо кращу позицію ніж минулого року, але це дуже повільно.

Тому часто інвестори та представники інших держав нас порівнюють із африканськими країнами, а не із країнами, які також розвиваються та відносяться до нашого континенту. Наш єдиний шанс, наші три кити, на яких ми можемо встояти і не перетворитися остаточно на сировинний придаток – це ІТ-сектор, система освіти і ті залишки хайтек-промисловості, які вижили протягом останніх 4-х років.

Якщо нам вдасться їх об'єднати, переформатувати, вдосконалити та отримати підтримку від держави в цій сфері, то Україна зможе наздогнати передові країни, отримати світове визнання і реально досягти статусу передової ІТ країни, яка має розвинену ринкову економіку.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
16.06.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^