Выделенное 

Місія МВФ розпочинає свою роботу: Спростую ТОП-3 міфа навколо цієї події

Місія МВФ розпочинає свою роботу: Спростую ТОП-3 міфа навколо цієї події Місія МВФ розпочинає свою роботу: Спростую ТОП-3 міфа навколо цієї події

1.«Досить жити у кредит». Майже всі країни живуть у кредит. Нічого поганого в цьому немає. Уряди позичають гроші для інвестиції в розвиток і для соціальних виплат, коли не вистачає надходжень від податків або економіка знаходиться в кризі. І виплачують ці кредити, коли ситуація покращується.

2.«Потрібно оголосити дефолт, провести реструктуризацію тощо». По суті - це пропозиція кинути, не виконати свої зобов’язання. Так, це можна зробити, але прийдеться заплатити високу ціну. І тому, це просто невигідно. Чому наші - українські - бізнеси вартують в рази менше ніж такі самі бізнеси в Польші або Німеччині? Тому, що для оцінки бізнеса береться прибуток за рік (дуже спрощено) і по множаться на кулька років.

Так от в Україні множать на 4-5, а в ЄС на 8-10. Через «ризик країни». Тому, що щось може піти не так. Україна - ризикова країна. Через цей ризик, наші бізнеси коштують менше, а наші бізнесмени і громадяни платять вищі ставки за кредитами - міжнародними і місцевими. Будь який дефолт або реструктуризація підвищить цю «премію ризику» на роки вперед, зробивши вартість наших бізнесів меншою, а витрати на капітал та інвестиції вищою.

3.«МВФ - це зовнішнє управління». Мовляв вони нав’язують нам умови і це принизливо, неправильно, шкодить нам, або означає, що країною керує хтось інший. В цьому випадку - захід. Але це не так. МВФ, як і будь-який інший кредитор, ставить свої вимоги. Наразі йдеться про антикорупційну та судову реформу, незалежність НБУ, та реалістичність бюджету.

Принципіально, все це вигідно перш за все нам самим. Нам потрібна судова та антикорупційна реформи, потрібний НБУ незалежний від політиків, який не буде друкувати гроші, та потрібний бюджет, який реально виконати. Але диявол криється в деталях. Є багато розбіжностей між МВФ та Україною в тому, як саме досягати цих цілей. І тут з’являється маніпуляція про зовнішнє управління. Що МВФ диктує всі деталі реформ і бюджету. На практиці це не так. Обидві сторони жорстко відстоюють свої позиції.

Перемовини з МВФ завжди нелегкі. І завжди сторони знаходять компроміс десь посередині. Чим краще ми підготовлені та скоординовані, чим більш компетентні люди представляють Україну в цих перемовинах, тим кращий результат. А для того, щоб спростувати міф про зовнішнє управління, достатньо подивитись на нашу Верховну Раду. Законопроекти голосують я там. І ніякий МВФ не спроможний диктувати ВР, що приймати, а що ні. Тому ні, зовнішнього управління немає, а жорсткі переговори є.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
30.07.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^