Квест «Ліквідація. Частина № 2»: фінішують лише терплячі. Level 2: ТОВ

Квест «Ліквідація. Частина № 2»: фінішують лише терплячі. Level 2: ТОВ

У своєму попередньому блозі розповів про процедуру ліквідації ФОПів, на якому етапі виникають проблеми та у межах компетенції яких органів їх вирішення.

Сьогодні, як і обіцяв, поговоримо про алгоритм ліквідації ТОВ.

Якщо у засновників (учасників) компанії виникла ідея ліквідувати підприємство, то перше, що вони повинні зробити –  прийняти рішення про припинення  компанії уповноваженим органом управління та протягом трьох робочих днів звернутись до державного реєстратора. На даному етапі начебто все зрозуміло!

Коли йдете до реєстратора обов’язково візьміть:

1)      примірник оригіналу статуту (нотаріально засвідчена копія) уповноваженого органу управління, в якому зазначаються:

  1. безпосередньо рішення про ліквідацію;
  2. склад ліквідаційної комісії або ліквідатора;
  3. реєстраційні номери облікових карток платників податків членів ліквідаційної комісії або серію та номер паспорта, якщо номерів облікових карток немає;
  4. строки та порядок заявлення кредиторами своїх вимог до ТОВ ( не менше двох місяців).

З того самого моменту, коли учасники прийняли рішення про закриття ТОВ та  визначились зі складом ліквідаційної комісії, на «ліквідаторів», з моменту призначення, переходять повноваження щодо управління усіма справами ТОВ.

Зокрема,  комісія здійснює такі дії:

Етап перший - «організаційні моменти»:

–        закриває усі філії та  відокремлені підрозділи (якщо не зробили цього раніше);

–        стягує дебіторську заборгованість;

–   інвентаризує усе майно ТОВ;

–       закриває рахунки, крім того (тих), що використовуватиметься для розрахунків під час ліквідаційної процедури;

Етап другий - кредитори:

–       виявляє кредиторів та розраховується з ними. У разі недостатності коштів для задоволення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) організовує реалізацію майна ТОВ;

– далі, так би мовити, «внутрішні розрахунки» - звільнення працівників компанії (якщо цього не зробили раніше);

- після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується органом, що прийняв рішення про ліквідацію ТОВ.

Етап третій – «справи паперові»:

– повертає органам державної влади та органам місцевого самоврядування ліцензії, документи дозвільного характеру;

 – якщо після задоволення вимог кредиторів, залишилось майно, то його можна або реалізувати або передати учасникам компанії. Грошові кошти, що залишилися розподіляються між учасниками;

- складає остаточний ліквідаційний баланс, забезпечує його затвердження органом, що прийняв рішення про припинення ТОВ;

- подає податкову та фінансову звітність за останній звітний період й проходить податкову перевірку.

Найважче - це зняття компанії з обліку в органах ДФС та Пенсійному фонді. Саме на цьому етапі у більшості підприємств виникають труднощі, оскільки зняттю з обліку в ДФС та Пенсійному фонді передують відповідні ретельні перевірки. Аби безпроблемно завершити процес ліквідації, такі перевірки треба успішно пройти.

Після цього, якщо все ОК, податкова та пенсійний складають довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів та про відсутність заборгованості із сплати єдиного соціального внеску. В разі донарахування податкових зобов’язань за наслідками податкових перевірок, такі зобов’язання необхідно буде сплатити (або оскаржувати до суду в разі незгоди), після чого можна закривати банківські рахунки, якими користувалися для розрахунків в процедурі ліквідації.

Далі, після того, як позбавитесь «кайданів» заборгованостей (у випадку, якщо такі були) та отримаєте необхідні довідки, знищуєте печатки, а ті документи, які підлягають тривалому зберіганню, здаєте до архіву.

Все? Ні, ще не все, залишилось тільки повернутись до державного реєстратора та нарешті внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про припинення юридичної особи.

Для цього необхідно подати два останні документи:

1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;

2) довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню (або про відсутність таких).

Стикаючись з труднощами в процесі ліквідації свого бізнесу, громадяни  звинувачують державних реєстраторів, хоча їхня справа – прийняти та зареєструвати документи. Варто розуміти, що  інші питання поза межами їхньої компетенції.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
21.01.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^