Куди піти вчитися учасникам АТО? Сучасні виклики підготовки управлінців

Куди піти вчитися учасникам АТО? Сучасні виклики підготовки управлінців

Про фахову підготовку управлінців-професіоналів сказано і написано занадто багато щоб можна було щось абсолютно нове повідомити. Сьогодення вимагає поменше тут піару й “голослівності”. Має бути професійна підготовка упродовж професійної кар’єри стратегічно мислячих, конкурентоспроможних лідерів і висококваліфікованих відповідальних управлінців для розбудови належного врядування й гармонійного суспільного розвитку України. Це кропітка повсякденна робота з вишколу відповідальних, лідерів-патріотів, політично нейтральних фахівців здатних професійно й компетентно надавати управлінські послуги.
Чи здатні ми це робити – відповідь “Так”.

В Україні є фахівці світового рівня, які у свій час навчали професійності у сфері аналізу державної політики і в тому числі й грузинських колег. Також ми маємо гарну співпрацю з NISPAcee (Асоціація інститутів і шкіл з державного управління Центральної і Східної Європи). Чому б нам не скористатися цим досвідом? Саме підходи в державному управлінні ЦСЄ створені за нашої безпосередньої участи допоможуть змінити систему управління на демократичну.

Куди піти учасникам АТО?

Воєнний конфлікт рано чи пізно закінчиться. Краще рано. Куди піти учасникам АТО зі своєрідним досвідом, з викристалізованою життєвою позицією у мирний час? Люди, котрі пройшли горнило Майдану й АТО мають сформувати кістяк нової когорти управлінців. Навчених, вишколених і здатних створити сервісну державу й надавати якісні управлінські послуги які потребує наше суспільство.

Перефразовуючи Святослава Вакарчука – нам потрібні "кіборги державотворення" – "управлінські кіборги" для розбудови належного врядування й гармонійного суспільного розвитку України.

На сьогодні існує розгалужена мережа з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування. (близько 60 галузевих закладів підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів управління для різних галузей державної служби + низка шкіл: мерів, старост, політичних тощо).

Конкурентоспроможними на ринку підготовки управлінців є програми Києво-Могилянської Академії, Українського католицького університету й Київської школи економіки (започаткування). Шкода, що Національна академія державного управління при Президентові України доконано втратила свої конкурентні переваги. Також серед потенційних управлінських шкіл можна назвати Академію муніципального управління (АМУ), Національний університет державної податкової служби України (НУДПС), Академія митної служби України (АМСУ) та інші.

Саме конкуренція ліпших програм і фаховість викладачів у поєднанні із затребуваністю професійних управлінців забезпечить їх підготовку.

Наприклад, для забезпечення якісної підготовки управлінців-професіоналів оновлюється програма Києво-Могилянської Академії: практико-орієнтовані дисципліни, модульний підхід,  кращі світові практики тощо надають переваги як управлінцям вищого рівня, так і кар’єрного зростання середній ланці та фахівцям для роботи в територіальних громадах – органах місцевого самоврядування. Саме за такими напрямами варто готувати фахівців з врахуванням європейського й американського досвіду.

Підготовка управлінців – це не тільки якісна програма і фахові викладачі. Це ще й установа – як взірець управління. Тобто не тільки вчити “як управляти”, а демонструвати це управління на практиці. Для початку, наприклад: нормальні пандуси і прибрати пороги, відремонтувати туалети до потреб людей з обмеженими можливостями вільно “стрибати” сходами. Адже значна кількість учасників АТО саме і мають обмежену можливість вільно рухатися аудиторіями й “зручностями” приміщення. Використати розроблені дистанційні курси (+ нові) і можливості дистанційного навчання.

Навіщо довго говорити і пояснювати що і як слід якісно змінювати – це просто треба зробити. Просто зробити: реальну доступність у підготовці професійних лідерів, демонструвати на практиці систему належного врядування й управління, увійти до чільного місця у рейтингу споріднених внз тощо.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
26.05.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^