Краснокутськ: Great for tourism. Awesome for investments

Краснокутськ: Great for tourism. Awesome for investments.

Краснокутськ – найзахідніше містечко Харківщини, що має унікальне місце розташування – є практично рівновіддаленим від трьох обласних центрів: Харкова, Полтави та Сум.

Крім того, це одне з найстаріших поселень Слобожанщини, історія якого бере свій початок ще з часів козаччини середини XVII ст. та наповнена великою кількістю визначних та яскравих подій, які тісно пов’язані з історією багатьох держав, а також з життям всесвітньовідомих особистостей. Ще 300 років тому назад Краснокутськ вже був відомий європейському загалу.

Сама назва містечка походить від словосполучення «красний кут», що за етимологією означає «красива, прекрасна сторона чи місцевість». Цим вона завдячує надзвичайним природним багатствам краю. Навколо Краснокутська густий ліс, а по всій довжині простягається річкова долина. Просторі луки та рівнинні поля поєднуються з величезними ярами та горбами. Чиста джерельна вода, екологічно чисте повітря та родючі ґрунти створюють належні умови для комфортного проживання або для чудового відпочинку на природі.

Туристична привабливість Краснокутська доповнюється географічною наближеністю до багатьох неповторних історичних місць, які відомі далеко за межами країни. Це і мистецька скарбниця Слобожанщини – Пархомівський художній музей, який славиться всесвітньовідомою картиною Пабло Пікассо “Голуб миру”, роботами Казимира Малевича, який, до речі, провів роки дитинства на Краснокутщині, а також шедеврами інших видатних митців. І «Співочі тераси» – сад-амфітеатр з фантастичною природною акустикою, де колись виступав сам Федір Шаляпін. І Наталіївський парк – колишня садиба відомого цукрозаводчика Харитоненка з надзвичайною Свято-Преображенською церквою, копія якої знаходиться в італійському місті Барі. І визначні місця періоду Північної війни, де відбувалися запеклі бої, що стали предтечею славнозвісної Полтавської битви. І ще неподалеку розташований старовинний Шарівський палац, побудований у готичному стилі.

А найголовніша перлина Краснокутська – це рідкісний дендропарк загальнодержавного значення, в якому зібрана велика колекція унікальних екзотичних рослин. Також природна недоторканість краю збережена у місцевому заповіднику – національному природному парку «Слобожанський».

На території, площею майже десять тисяч гектар, якою завідує місцева селищна рада, проживає близько дев’яти з половиною тисячі чоловік. Більшість населення зайнята у сфері торгівлі та в сільському господарстві, основними напрямками якого є рослинництво та садівництво. Також, значна частина жителів працює у нафтогазовидобувній промисловості, оскільки дана місцевість багата земельними надрами.

Сьогодення Краснокутщини не стоїть на місці, а йде у ногу з часом. Традиційний промисел, а саме агросектор, поступово переходить на новий, модернізований рівень розвитку, тому у виробництво активно починають впроваджуватись новітні технології.

Регіон має величезний бізнес-потенціал, бо місцеві кліматичні умови, логістика і трудові ресурси дозволяють тут створювати інноваційні підприємства, які вироблятимуть справжній еко-продукт високого рівня, який, наприклад, може ґрунтуватися на вирощуванні та переробці фруктів та ягід, делікатесів або й поширених у тутешньому господарстві цукрових буряків.

Велику цінність має і питна вода з краснокутських свердловин, яка має мінеральні чи навіть цілющі властивості. Раніше чеські пивовари на базі цих джерел хотіли відкрити свою пивоварню.

Також у Краснокутську існує історичне підґрунтя щодо виготовлення обладнання для космічної галузі. Відомо, що у минулі роки місцевий радіозавод постачав кабелі та інші деталі для космічних ракет, на одній з яких, можливо, відправився у політ уродженець Краснокутська та відомий льотчик-космонавт А. С. Левченко.

Найбільший потенціал розвитку має туристична сфера. Надзвичайна природа у поєднанні з великою кількістю унікальних історичних об’єктів дають чудові можливості у вигляді сучасних баз відпочинку, розвиненої готельної мережі та унікальних парків розваг, для створення яких є всі необхідні умови.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
26.01.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^