Координаційний центр з питань промисловості: Для чого він потрібен?

Координаційний центр з питань промисловості: Для чого він потрібен? Координаційний центр з питань промисловості: Для чого він потрібен?

Сьогодні на уряді прийняли низку важливих рішень. Зупинюсь на створенні координаційного центру з питань промисловості.

Для чого цей центр? Ми знаємо про проблеми галузі: знаходимося у постійному діалозі із представниками галузевих асоціацій, Федерацією роботодавців України, промислових підприємств.

Координаційний центр стане майданчиком для розробки механізмів реалізації промислової політики, реагування та уникнення кризових ситуацій у промисловості.

Дійсно, за результатами 2019 року промисловість сповільнилася. Але цілком прогнозовано. Коли ми побачили, що за результатами 9 місяців промислові підприємства наростили на третину капітальні інвестиції - ми зраділи, адже це підґрунтя для майбутніх результатів. Водночас, у короткостроковому періоді, зокрема у 4 кварталі, ця модернізація також стала причиною уповільнення. Ціла низка несприятливих факторів - і зовнішніх, і внутрішніх - посприяла щоб ми мали ту ситуацію, яка є.

Що ми плануємо робити далі? У нас є бачення необхідних кроків. Позаминулого тижня ми вже запропонували пакет антикризових заходів для промисловості обсягом 20 млрд. грн на засіданні профільного економічного комітету.

Коли Центр збереться вперше ми запропонуємо учасникам підписати меморандум між урядом і представниками промисловості про наміри щодо першочергових кроків із захисту та розвитку промислового виробництва. І працюватимемо далі - для вирішення нагальних проблем галузі.

Хто може увійти до центру? Разом із бізнесом ми напрацювали пропозиції по персональному складу Центру. Він об'єднує держоргани із галузевими асоціаціями, представницькими органами, директорами промислових підприємств. Від держави точно будуть залучені: Мінфін, Мінінфраструктури, Мінекоенерго, Державна податкова і Державна митна служби, Держстат.

Очолює Центр - Прем’єр-міністр України.

Додам: ступінь зносу основних засобів в Україні доходить до 60%, а економіка загалом має сировинну орієнтацію. Ми маємо це змінити. Єдиний шлях - через інвестиції. Як саме ми плануємо це зробити написали у економічній стратегії.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
29.03.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^