Кількісне пом'якшення та Україна: Що потрібно розуміти?

Кількісне пом'якшення та Україна: Що потрібно розуміти? Кількісне пом'якшення та Україна: Що потрібно розуміти?

АнтиАкадемічна відповідь в стилі Дзен: 

Пусто. Дефолт.

Кому вишні будуть цвісти

В безмісячну ніч!

А якщо серйозно

Коли боргова криза в зоні євро була в розпалі, однією з найбільш згадуваних тем була sovereign banks nexus. Або іншими словами, як колапс якості держборгу обвалює банки. Це, доречі, важливо почитати тим, хто зараз піднімає дискусію про те, чи нараховуються резерви під знецінені облігації, чи ні.

Кількісне пом'якшення - не стосується прискорення інфляції чи стимулювання попиту. Це специфічний набір заходів центробанку із перенасичення банківської системи ліквідністю в умовах, коли ставки наближені до нуля, а ринки сильно фрагментовані і дестабілізовані негативними дефляційними очікуваннями, в силу чого різко падає схильність до ризику.

Вирівнювання ставок на довгому кінці кривої доходності заохочує наближення ризику до прийнятного за даного рівня ліквідності. І, зрозуміло, масштаб відпливу капіталів в силу низьких ставок та високої ліквідності просто ігнорується, тому що він несуттєвий порівняно з масштабами фінансового сектора.

Якщо кількісне пом'якшення така проста техніка, то чому в реальності вдалася до нього обмежена група центробанків?

Відповідь проста: повністю плаваючий курс, абсолютна неважливість валютних резервів, мобільність капіталів, дефляційні ризики, значний фіскальний простір, резервний статус валюти (тою чи іншою мірою), якість інститутів, фінансова глибина.

Яким з цих умов відповідає Україна? Ніяким

Оцінка можливостей щодо кількісного пом'якшення виключно на основі показника інфляції за 3 місяці є абсурдом, тому що: ми не знаємо глибини спаду і його тривалості; ми не знаємо, чи буде програма з МВФ; ми не знаємо про вірогідні шоки на ринку продовольства в силу погодних умов.

Але ми точно знаємо, як зміняться очікування в силу зміни в політиці, як зміниться ефект переносу, якщо девальвація прискориться, як посилиться набіг на банки, якщо останні почнуть демонструвати слабкість, але фіскальний простір на той час ще більше звузиться. І тоді ситуація буде як з переговорами Ципраса і ЄС-ЄЦБ у 2015.

І найголовныше. Багато чого вказує на те, що зараз відбувається макрофінансово-інституціональна шахова (покер краще сказати) гра. І розмови про дефолт по ОВДП vs таргетна емісія (ювелірно-інвестиційна) вже нагадують обкатку меседжей, які, можливо, комусь буде необхідно робити, якщо з МВФ щось піде не так.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
22.10.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^