Кабмін написав програму стимулів для розвитку економіки України: Промисловість у фокусі

27 травня 2020 року на засіданні Уряду була затверджена Програма стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19, в якому Кабмін нарешті запропонував реальні інструменти відновлення економіки.

При цьому ключовим завданням визначено розвиток промисловості, у тому числі через підтримку розвитку індустріальних парків, локалізацію виробництва в Україні та стимулювання інвестицій та інновацій.

В програму антикризових заходів уряду увійшли 3 основні напрямки:

  • доступ до фінансів;
  • доступ до ринків;
  • модернізація та сталий розвиток.

Згідно матриці оцінки економічного ефекту та складності впровадження ініціатив такий інструмент, як індустріальні парки знаходиться на 2 місці серед пріоритетів впровадження. Він охарактеризований як такий, що має високий ефект і високу складність реалізації. Тим не менше, він є дуже дієвим, адже стратегічно виправданий своєю результативністю.

Завдання щодо стимулювання розвитку індустріальних парків передбачає надання переваги грінфілд будівництву, інвентаризації, відновлення старих майданчиків та будівництво нових. При цьому реконструкція старих, як правило, обходиться капіталоємніше.

Не обійтись і без забезпечення виконання інвестиційних програм державними підприємствами. Стимулювання інвестицій у виробниче обладнання та його модернізацію може бути підтримано державними гарантіями.

Загальний економічний ефект від створення мережі індустріальних парків можна визначити, як стимулювання виробництва готової продукції, що може допомогти відновленню усієї економіки. Наразі в експорті переважає сировина, в імпорті – готова продукція.

Стимулювання переходу до виробництва продукції з вищою доданою вартістю дозволить підтримати низку суміжних галузей. Адже промислове виробництво створює більше половини проміжної вартості для будівництва, транспорту та енергетики.

Але не дивлячись на конструктивну програму, основна проблема індустріальних парків все ще існує – на території часто немає підведених мереж і комплексної інфраструктурної готовності, а інвестори не готові вкладати гроші в інфраструктуру.

Також, з огляду на кризу може виникнути питання зі збутом. Обмеження ринків збуту відбувається через сповільнення економіки і відповідне зменшення попиту на промислову продукцію на світових ринках; водночас, імпортери підтримують їх національні економіки через посилення захисних заходів.

Отже, виникає питання: з чого починати та що робити далі? Очевидно, що крім підтримки промислового виробництва постає завдання стимулювання внутрішнього попиту в країні на продукцію, створену промисловими підприємствами, але це вже інше питання…

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
21.03.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^