Інтрига: чи знизить Нацбанк облікову ставку ще на 0,5%, до 17% річних?

Інтрига: чи знизить Нацбанк облікову ставку ще на 0.5%, до 17% річних? Інтрига: чи знизить Нацбанк облікову ставку ще на 0.5%, до 17% річних? Фото: pixabay.com

Облікова ставка Національного банку України наразі 17,5%. Цим показником НБУ задає вартість грошей на міжбанківському ринку. Та й відсотки за кредитами/депозитами також залежать від облікової ставки.

Встановлюється облікова ставка рішенням Правління Нацбанку на підставі рішення Комітету з монетарної політики (КМП) нашого центробанку. Так ось, чергове засідання КМП відбудеться завтра. 10 членів Комітету голосуватимуть за розмір ставки на наступні 1.5 місяці. На минулому засіданні КМП облікова ставка була знижена на 0,5%.

КМП складається з Голови НБУ та п’яти його заступників, а також з чотирьох начальників департаментів Нацбанку (відкритих ринків; монетарної політики та економічного аналізу; фінансової стабільності; статистики та звітності).

Кожен з них висловить своє бачення, що робити з обліковою ставкою для виконання основного мандату Національного Банку - таргетування інфляції, тобто, щоб споживчі ціни для громадян зростали у чітко визначеному діапазоні 5% (+/- 1%) на рік.

В четвер, 6 червня, на Засідання Правління з питань монетарної політики це рішення буде ухвалено, і о 14:00 на спеціальному брифінгу Голова НБУ Яків Смолій його оприлюднить.

Підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики, яка передувала ухваленню Правлінням цього рішення, буде оприлюднено 17 червня 2019 року.

Інтрига: чи знизить Нацбанк облікову ставку ще на 0.5%, до 17% річних? 

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
29.11.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^