Електронна черга до дитячого садка: Що потрібно знати батькам?

Навчання та зростання дітей починається ще задовго до школи – в дитячому садочку. Саме в дитячому садочку діти не лише весело проводять час, але і отримують перші життєві навички, пізнають світ та розвивають свої творчі здібності, а ще знаходять перших друзів. 

Нині справжньою проблемою для батьків є влаштування дитини у дитячий садок. Ця ситуація є майже катастрофічною, адже щороку рівень урбанізації збільшується. Міста розбудовуються, стає все більше мешканців, однак кількість місць в дитячих садках не збільшується.

Вже декілька років поспіль в Україні діє електронна система подачі заяв до дитячого садка, основною перевагою якої є прозорість та оформлення дитини в садочок через інтернет. У кожному місті та регіоні — своя електронна система. Після реєстрації батьки отримують вільний доступ до системи, бачать попередній порядковий номер (кількість дітей, записаних на ту ж дату вступу) і мають можливість відслідковувати просування своєї дитини в списку на зарахування.

Що потрібно знати, щоб зареєструвати дитину в електронній черзі?

Щоб зайняти електронну чергу в дитячий садок, батьки повинні пройти on-line-реєстрацію на сайті, вибрати дошкільний навчальний заклад і заповнити реєстраційну форму — заяву на зарахування дитини до садка.

При реєстрації необхідно вказати інформацію про дитину (П.І.Б., дату народження, серію та номер свідоцтва про народження, місце проживання та у разі наявності пільгову категорію), також вказати інформацію про батьків (паспортні та контактні дані, адресу проживання).

У разі успішної реєстрації заявці буде присвоєно статус «Зареєстровано в черзі». Варто зазначити, що дата і час реєстрації не підлягають зміні за жодних обставин, тому вплинути на черговість зарахування в дитячий садок неможливо.

Бажано систематично відстежувати повідомлення, що надходять на електронну пошту про зміну статусу щодо зарахування дитини до дитячого садка і стан черги. У випадку пропуска свого місця в електронній черзі можна втратити право на зарахування до садка.

Протягом якого терміну здійснюється реєстрація до дитячого садка?

Реєстрація в електронній черзі інформації про дитину дає можливість на зарахування в обраний садок (відповідно до наявних вільних місць і порядкового номеру). За наявності вільного місця в закладі на Вашу електронну адресу прийде повідомлення про новий статус дитини в черзі – «Є можливість зарахування в ДНЗ». Після зміни статусу в електронній системі, батьки протягом 30 календарних днів повинні подати завідуючій дитячого садка всі необхідні документи для оформлення.

Після отримання підтвердження зарахування до дитячого садка, які документи необхідно надати батькам?

Прийом та оформлення дітей в садок здійснюється керівником дошкільного навчального закладу на підставі наступного переліку документів:

  • заяви батьків (опікунів);
  • копії свідоцтва про народження дитини;
  • довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
  • медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина    може відвідувати за встановленою формою 063/о («Карта профілактичних щеплень»).

Деякі садки можуть попросити додатково надати довідку про місце реєстрації дитини і реєстраційну картку про встановлення статусу щодо можливості зарахування до відповідного дитячого садочку.

Окрім того, додаткові довідки знадобляться для зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів компенсуючого типу, а також в інклюзивні групи. До основного переліку документів необхідно додати висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу або тубдиспансеру, направлення місцевого управління освіти та індивідуальну програму реабілітації для дітей з інвалідністю.

Якщо у Вас або Ваших родичів наявний цивільний або адміністративний спір, виникають додаткові питання, то консультацію професійного юриста Ви можете отримати звернушивсь до системи безоплатної правової допомоги.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
16.08.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^