Електроні аукціони ефективний шлях продажу землі

Децентралізація надала громадам величезні земельні ресурси. Тепер треба максимізувати прибуток від їх використання. Найефективніший шлях – електронні аукціони.

Перспективна власність

Розпочатий Кабінетом Міністрів України у лютому минулого року процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, які були утворені до 2018 року завершився, У грудні 2018 року.

В цілому, станом на 28.12.2018 із загальної площі земель сільськогосподарського призначення державної власності (10,3 млн га) передано у комунальну власність 646 ОТГ – 1,45 млн га земель сільськогосподарського призначення.

Тепер важливо вирішити наступну задачу – отримати максимальні кошти для розвитку громад з цієї землі. Адже місцевим громадам завжди мало коштів, бо вирішувати численні інфраструктурні, соціальні, медичні та освітні проблеми.

З іншого боку, продаж прав оренди землі може зустрітися з об’єктивними проблемами (невисока ціна через недостатню конкуренцію) та суб’єктивними зауваженнями (продали задешево та не тому).

OpenMarket є системою державних електронних аукціонів та ефективним методом вирішення цих проблем. Громади отримують можливість вирішити проблеми своїх громадян.

Переваги системи електронних аукціонів

Раніше продавали права оренди на землю через доволі застарілі методи у вигляді традиційних торгів «з молоточком». Та вони не мають необхідного охоплення найширшої аудиторії.

На відміну від цього наші аукціони проходять відкрито, чесно в режимі онлайн. Тож будь-хто може побачити як відбувались торги, які ціни пропонувались покупцями, хто переміг.

Ми першими впровадили в Україні інноваційну криптографічну систему блокчейн, яка унеможливлює будь-яке стороннє втручання в хід аукціону. Хто готовий заплатити найбільше - той і стає переможцем.

До того ж наші послуги повністю безкоштовні для органів місцевого самоврядування, оскільки кінцеву вартість майна оплачує лише переможець торгів.

Додаткові 20 мільйонів для громад

Кабмін ухвалив Постанову №688 від 21 червня 2017 року, реалізація якої сприяє викоріненню зловживань із землею на місцях та забезпечує прозорість і відкритість даної сфери.

Тоді Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представляючи це рішення, зазначив, що суть запропонованих змін полягає у встановленні умов розпорядження землею в частині передачі її в оренду - виключно через електронний аукціон.

За розрахунками уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду вже за півтора року перевищить 1 млрд грн.

Восени 2018 року Державне підприємство «СЕТАМ» та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру презентували пілотний проект впровадження електронних земельних торгів.

З тих пір досягнуто таких результатів:

Кількість проведених аукціонів на OpenMarketLand – 507. Кількість успішних проведених аукціонів на OpenMarketLand – 301. Загальна стартова сума продажу - 10 646 522,02 грн. Загальна сума продажу - 32 328 337,86 грн.

Таким чином, загальне подорожчання лотів склало 203,7%.

 земля2

 

Електронні торги довели високу ефективність. За рахунок конкуренції між потенційними покупцями відбувається суттєве подорожчання від нормативної грошової оцінки. Це дозволило залучити додатково до місцевих бюджетів 21,7 млн грн.

Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики.

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
02.06.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^