Електромобіль як вигідна інвестиція

Електромобіль як вигідна інвестиція

Коли ти купуєш сучасний смартфон – з першого погляду, ти не економиш. Сам ґаджет коштує дорого, рахунки за 3G – більше сотні, порівняно тарифів на дзвінки та смс. Але ж ми всі розуміємо, що для того, щоб мати більше можливостей в комунікаціях, оперативніше реагувати, маєш витратитися на технології, які допоможуть це реалізувати.

Електромобіль - ваша економія часу та грошей

Завдяки електромобілю ти отримуєш більше свободи пересування містом, забуваєш про щоденні-щотижневі заїзди на заправку, маєш якісну, безпечну, надійну машину, яка не потребує регулярного ТО – мій досвід говорить, що техогляд потрібен раз на 1-2 роки, і стосується лише заміни масла редуктора і періодичного огляду ходової.

Я нещодавно говорив із жінкою з Західної України, яка живе 6 років у Сакраменто. Вона пересіла на гібрид і пишається, що зменшила свої рахунки у 4 рази. Навіть для американців, які не сплачують за пальне для авто як українці, витрачати ощадливо – це аргумент. Хто витрачає гроші, заправляючись дорогим бензином – той викидає гроші у повітря.

Їздиш на електромобілі -  інвестуєш в екологію своєї країни

Зрештою, не забуваємо про екологію – власники електрокарів дихають вільно. Коли я заїжджаю до друзів у приватний сектор, я не турбую маленьку дитину, яка спить у дворі у колясці. По-перше, я заїжджаю безшумно, по-друге, вона не дихає вихлопними газами. Ти живеш у гармонії. Навіть якщо зважати на те, що українська електроенергія не є такою чистою, як, скажімо, у Норвегії – то треба зважати, що принаймні забруднення міст стає меншим.

Яка модель підходить для вас?

Nissan Leaf ідеальний, як другий автомобіль у родині, яка не хоче витрачатися на регулярні заправки та СТО: в неї вистачає такої мороки з першою машиною. Але він може бути і єдиним, як у мене. Наприклад, у випадку, якщо ти активний драйвер, маєш середній пробіг близько 30км щодня, а виїжджаєш у далекі подорожі декілька разів на рік, то ніссанівського пробігу у 150 км тобі вистачатиме сповна. Найбільш бюджетною є модель 2013 року, її ціна – $15-16 тис, запас ходу – реальних 140 км, пробіг –40 тис км. Для звичайних автівок, які до нас завозяться, такий пробіг – це тільки початок повноцінного життя електрокара. Електромобілі в такому стані потрапляють до нас після американських лізингових програм, де вони відпрацювали по 2 роки або якщо американський власник вирішив пересісти на Теслу і продати свій перший Ліф.

Якщо ж ти хочеш кращу комплектацію, більший пробіг – тобі треба розраховувати на ціну порядку $19 тис, це Nissan Leaf 2014 року випуску. Пробіг у нього зазвичай не більше 20 тис км, його батареї вистачає вже на 150-170 км, адже японці щороку покращують хімію акумулятора. У Leaf 2016 року запас ходу – до 250 км. Nissan Leaf може бути бюджетним рішенням для бізнеcу, якщо потрібні часті перевезення персоналу. Взагалі, останнім часом покупці електромобілів в Україні вже не хочуть брати найдешевші авто. Багато хто цікавиться додатковими опціями – камерами, дизайном салону, великим пробігом на одній зарядці…

Найбільший пробіг, статус і престиж звичайно, у Tesla. Вона надійна, якісна, з великим запасом ходу, з п'ятьма зірочками безпеки. Фактично купуєш аналог Panamera, і отримуєш авто, яке розганяється крутіше за будь-який Lexus. Але при цьому - Tesla - це смартфон на колесах, а її власник відчуває себе буквально “людиною нового століття”.

Висновки. Ринок електромобілів розвивається швидкими темпами

Світовий автопром переходить до розробки та створення лінійки електричних авто. Країни по-різному підходять до питання підтримки екологічного транспорту, але зміни на ринку відчутні. Після скасування мита на ввезення електромобілів їх кількість лише за перших 5 місяців зросла в 2 рази. Ще минулого року можна було здивувати когось тим самим Nissan Leaf, а тепер я щодня бачу на дорозі до 5 таких авто, дехто з дилерів інших брендів почав офіційно продавати електромобілі з власної лінійки, а лише у Києві та області з’явилося близько 65 зарядних місць для електрокарів.

Європейські експерти приголомшені тим фактом, що минулорічні показники продажів у нас вищі за сусідні польські. (На кінець 2015 року в Польщі було продано трохи більше 200 електрокарів, тоді як в Україні офіційно зареєстровано 568 одиниць. Річний приріст склав 393% порівняно з 2014 роком). А зараз на українських дорогах вже їздить порядка 1 500 еко-автівок. Це говорить лише про те, що попит на інновації та здоровий ґлузд в українців є.

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
23.01.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^