Економіка демонструє стійкість: Основні показники

Економіка демонструє стійкість: Основні показники Економіка демонструє стійкість: Основні показники

Незважаючи на суттєве зростання захворюваності на COVID-19, економіка продовжила демонструвати високу стійкість у листопаді. До того ж покращення зовнішньої кон’юнктури, насамперед на ринках залізної руди та чорних металів, сприяло відновленню промисловості, що також стимулювало вантажний транспорт. Внутрішній споживчий попит залишався стійким, зумовлюючи високі показники роздрібної торгівлі та пожвавлення оптової торгівлі.

У листопаді падіння промислового виробництва уповільнилося до 0.3% р/р (з 5% р/р в середньому за попередні 5 місяців), з урахуванням сезонності випуск у промисловості зріс на 1.5% м/м. Насамперед, суттєво покращилися показники видобутку металевих руд і металургійного виробництва, що перевищили минулорічні показники на 10.6% р/р і 8.2% р/р відповідно. З одного боку, минулорічна база порівняння була дуже низькою, з іншого – високий попит з боку Китаю та рекордно високі за останні роки ціни сприяли подальшому нарощенню обсягів ГМК.

Також у листопаді обсяги сільськогосподарського виробництва були вищими, ніж торік, - на 11.3% р/р, а за 11М20 падіння уповільнилося до 12.4% р/р. Насамперед, це було пов’язано із прискоренням збору кукурудзи.

Покращення ситуації в промисловості та сільському господарстві стимулювало роботу вантажного транспорту, у якому падіння уповільнилося до 7.9% р/р порівняно з 9.8% у жовтні. Водночас показники могли б бути значно кращими, якби не падіння обсягів трубопровідного транспорту майже на третину. Крім того, прискорилося зростання оптового товарообороту – до 2.6% р/р за 11М20 порівняно з 2.1% р/р за 10М20.

Також, незважаючи на збільшення випадків захворювання на Covid-19, темпи зростання роздрібного товарообороту залишалися високими – 12.1% р/р у листопаді. Однак поширення захворюваності зумовило деяке зниження соціальної мобільності. Так у листопаді пасажирообіг становив лише 45% порівняно з минулорічним рівнем, що було найнижчим співвідношенням з липня. Насамперед, порівняно з попередніми місяцями знизилися перевезення залізничним транспортом.

fedfdfdfЯк ми й очікували раніше, осінній спалах захворюваності на Covid-19 спричинив різке гальмування відновлення економіки, насамперед, через посилення норм соціального дистанціювання. Водночас, на відміну від весняного карантину, втрати ВВП є досить незначними: і бізнес, і населення вже адаптували свою діяльність до нових умов. Крім того, сприятлива зовнішня кон’юнктура надала додаткові імпульси економіці. Тому ми бачимо більше позитивних ризиків для нашого прогнозу ВВП на 4кв20 і загалом на 2020 рік (наразі – падіння на 4.8%).

У 1кв21 ми очікуємо додатковий позитивний ефект для економічної активності від зростання державних видатків наприкінці цього року, що стало можливим завдяки активним залученням урядом як офіційного фінансування, так і ринкового.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
01.03.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^