Єдиний державний реєстр - замість реєстрової плутанини

Єдиний державний реєстр - замість реєстрової плутанини

13.07.2018 за номером 8602  у ВРУ зареєстровано Проект законк «Про публічні електронні реєстри».

На сьогодні в Україні існує більше 350 державних електронних електронних реєстрів та більше десяти публічних, відтак пересічному громадянину важко розібратися, де і як отримати інформацію.  Також часто держава, територіальні громади, міжнародні інституції та користувачі реєстрової інформації, оплачуючи послуги та вкладаючи величезні кошти у створення та розвиток окремих (іноді, дублюючих один одного) реєстрів, кадастрів та інформаційних систем, не змогли наблизитися до досягнення головної місії публічних інформаційних систем - створення в Україні єдиного транспарентного середовища публічної інформації для максимального спрощення та дебюрократизації процесів публічного управління, захисту прав фізичних та юридичних осіб, задоволення інформаційних потреб громадянського суспільства.

Найбільш яскраво це видно на прикладі прогресивної, але практично непрацюючої норми статті 9 Закону України «Про адміністративні послуги», згідно з якою «суб’єкт надання адміністративної послуги не може вимагати від суб’єкта звернення документи або інформацію, що перебувають у володінні суб’єкта надання адміністративних послуг або у володінні державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління», чого на практиці не відбувається в наслідок законодавчої неунормованості відповідних суспільних відносин.

Метою цього  законопроекту є утворення єдиної уніфікованої та простої системи публічних електронних реєстрів, визначення уніфікованої інституціональної структури функціонування публічних електронних реєстрів та єдиних вимог до їх створення, ведення, взаємодії, адміністрування, модернізації, реорганізації та ліквідації, а також до створення реєстрової інформації та її використання у інших інформаційних системах, при здійсненні дозвільної та іншої управлінської діяльності, наданні адміністративних послуг.

Законопроект, по суті, є рамковим та на основі єдиного термінологічного апарату визначає систему публічних електронних реєстрів, законодавчі вимоги до публічних електронних реєстрів, реєстрової інформації, а також принципи, організаційні, інституціональні, процесуальні та фінансові засади їх існування й взаємодії.

Згідно законопроекту, систему публічних електронних реєстрів складатимуть:

 1. базові державні реєстри (Єдиний державний демографічний реєстр, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державний земельний кадастр);
 2. інші державні реєстри;
 3. комунальні реєстри;
 4. визначені законом реєстри саморегулівних організацій;
 5. Реєстр реєстрів.

Об’єктами публічних електронних реєстрів визначені:

 1. фізичні особи та їх об’єднання, юридичні особи;
 2. землі та земельні ділянки із розташованими на них об’єктами нерухомого майна;
 3. окремі спеціальні статуси фізичних осіб та їх об’єднань, юридичних осіб;сертифікати, ліцензії, декларації, повідомлення, дозволи, інші
 4. документи дозвільного характеру;
 5. природні ресурси;
 6. правові режими використання і забудови територій та окремих об’єктів;
 7. рухоме майно, яке відповідно до закону є об’єктом державного обліку;
 8. майнові та не майнові права, їх обмеження та обтяження;
 9. нормативно-правові акти, нормативні акти та документи технічного характеру, судові рішення, виконавчі документи, довіреності;
 10. інші, визначені цим Законом та законами, на підставі яких створено відповідні реєстри, об’єкти.

Слід зазначити, що проект закону розроблено спільно з фахівцями Міжнародної організації права розвитку (IDLO) в Україні на підставі Меморандуму із проектом міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS», що фінансується USAID та UkAID.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
21.05.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^