«Е-малятко»:9 послуг в одній заяві

Більшість батьків, які мають дітей, яким більше 3-х років, знають, що таке оформити всі документи після народження дитини.

Насамперед це виснажливі черги, багато заяв та паперів. Особисто я теж витратив кілька місяців, щоб зареєструвати дитину, прописати (зареєструвати місце проживання), оформив усі необхідні документи в соціальних службах, щоб отримати виплати.

Тепер новоспеченим батькам варто просто насолоджуватись батьківством та приділяти увагу малюкам, а не документам.

Послуга «Електронне малятко» допоможе родинам пришвидшити та спростити процедуру оформлення документів.

В Україні постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р.№ 691 затверджено Порядок надання комплексної послуги «е-малятко». Це пакет сервісів для батьків немовлят! 

Цей Порядок визначає процедуру надання комплексної послуги «е-алятко», що забезпечить створення сприятливих умов для належної реалізації прав дитини. Пакет сервісів під назвою «Електронне малятко» дозволить батькам під час реєстрації народження дитини отримати комплекс необхідних послуг, подавши лише одну заявку в електронному вигляді, не виходячи з дому. 

Пакет сервісів «Електронне малятко» включатиме:

  • реєстрацію місця проживання малюка;
  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • реєстрацію новонародженого в електронній системі охорони здоров’я;
  • реєстрацію дитини у реєстрі платників податків;
  • видачу посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

Що треба буде робити батькам?

Цей комплекс послуг надаватиметься після подання батьком або матір’ю новонародженої дитини всього однієї заяви. Будь-який громадянин отримає пакет сервісів від різних відомств через єдиний контакт без ходіння по кабінетах та витрачання часу.

Через особистий електронний кабінет необхідно ідентифікувати свою особу електронним ключем і подати заявку, в якій вказати ім’я дитини і ті послуги, які треба отримати. Після відправлення заявки та опрацювання її в державних органах батьки отримають необхідну послугу без потреби відвідування кабінетів у різних установах. Передбачається, що таку заяву в електронному вигляді батьки новонародженої дитини зможуть подати як в органи державної реєстрації актів цивільного стану, так і в заклади охорони здоров’я, а також через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи), які планують долучити до цього проекту.

Запровадження цієї послуги дасть можливість громадянам України вирішити, яким чином вони хочуть отримати повний спектр послуг щодо реєстрації народження дитини – вербальний чи електронний. Тож приділяйте більше часу своїм новонародженим малюкам, а не документам!

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
27.06.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^