Дозвіл на обмеження продажу алкогольних напоїв: чому це все-таки вірний крок?

57b6a5756b6c7-fkrj_1200

25 квітня 2018 року набув чинності Закон України № 2376-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових».

Зокрема, цим Законом встановлено адміністративну відповідальність за торгівлю  пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями та винами у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час.

Штрафні санкції – від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідні зміни внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення та законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Питання боротьби з вживанням алкогольних напоїв досить гостро стоїть в нашій державі. Насамперед ці зміни покликані знизити можливість споживання громадянами алкогольних напоїв.

Громадяни в стані крайнього алкогольного сп’яніння , завдають шкоди не тільки своєму здоров’ю, а й заважають спокійно жити часто - іншим.

Дослідивши європейський досвід, варто звернути увагу та те, що обмеження та заборони на продаж алкоголю успішно діють у Латвії, Данії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та інших європейських країнах. У нас подібні рішення місцевих рад в судовому порядку часто скасовували з ініціативи підприємців, для яких дохід від продажу алкогольних напоїв – важливе джерело доходів.

Цей закон покликаний усунути можливість оскарження в судовому порядку обмежень продажу алкогольних напоїв та розширити можливості органів місцевого самоврядування в цьому питанні.

Взагалі, зміни є досить непоганими, але для більш дієвої боротьби, було б непогано обмежити рекламу тих самих алкогольних напоїв, а також брендів, які часто рекламують у якості торгівельної марки, а не готового алкогольного виробу. Не слід відхиляти й можливість продажу фальсифікату без відповідного товарного чеку у заборонений час, але це вже інше питання. Як відреагують на розширення своїх повноважень місцеві органи, дізнаємось найближчим часом.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
24.01.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^