Допомога слідчим не за горами

Насамперед, розроблення законопроекту викликано необхідністю законодавчого врегулювання  застосування положень нового Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) стосовно особливостей досудового розслідування кримінальних проступків та їх судового розгляду. Наразі такі норми відсутні

Введення у дію норм КПК України, які стосуються кримінальних проступків, пунктом 1 Прикінцевих положень КПК України поставлено в пряму залежність від прийняття відповідного закону про кримінальні проступки.

З огляду на викладене пропонується запровадити спрощений порядок досудового розслідування у формі дізнання всіх кримінальних правопорушень  невеликої тяжкості, що, безумовно, сприятиме зменшенню навантаження на органи досудового слідства. 

Всього пропонується 126 складів кримінальних проступків. Запровадження спрощеного порядку розслідування проступків дозволить забезпечити швидке розслідування кримінальних правопорушень  невеликої тяжкості, а також надасть можливість зосередити  діяльність слідчих апаратів на розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів. 

Враховуючи, що в Україні смертність унаслідок дорожньо-транспортних пригод - одна із найбільших у Європі та постійно зростає, пропонується посилити відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння шляхом переведення її в кримінальну площину.

Також варто зазначити, що відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18.01.2018 року №2271-VIII проекти законів України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (реєстр. № 7279), поданий народними депутатами України Кожем’якіним А.А., Паламарчуком М.П., Геращенком А.Ю. та іншими народними депутатами України та альтернативний до нього проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (реєстр. № 7279-1), були направлені до Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на повторне перше читання.

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні розглянув доопрацьований за участі фахівців органів Національної поліції України,  Генеральної прокуратури України та авторів вищезазначеного альтернативного законопроекту, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». Доопрацьований законопроект має чітку концепцію визначення кримінальних проступків, процедуру їх розслідування та враховує концептуальні положення проектів законів України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень (реєстр. № 7279) та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень (реєстр. № 7279-1).

Завданням проекту є визначення на законодавчому рівні поняття кримінального проступку, його складових, а також пов’язаних із його вчиненням кримінально-правових наслідків, а також посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
18.08.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^