Долари чи гривні? В чому тримати свої заощадження?

Так звучить головне фінансове запитання українців, на яке вони традиційно відповідають голосуванням за тверду заморську валюту, іноді з європейськими варіаціями. Така відповідь мала історичні пояснення у вигляді кількох різких обвалів гривні.

Хлопський розум каже, якщо долар раніше завжди зростав, то і далі зростатиме. А якщо ти в чомусь упевнений, то факти, які не вкладаються в твою теорію, можна ігнорувати. Зокрема, зростання гривні до долара як за 2018 рік - на 10 копійок, так і за останні чотири роки (лютий 2019 до лютого 2015) гривня виросла понад 70 копійок. Дійсно, в кінці лютого 2015 року офіційний курс НБУ гривні до долара США був 27.76 ₴/$. А реальний, по якому можна було купити/продати долари, був біля 30 ₴/$. Сьогодні, нагадаю, долари можна вільно купити по 26.90-26.95 ₴/$.

Диверсифікуємо свої активи

Проте, це вже історія. А що буде далі? Банально відповім, що майбутнього не знає ніхто. Ні песимісти, котрі вже кілька років лякають курсом 50 ₴/$, ні нестримні оптимісти, котрі не хочуть бачити чимало існуючих загроз.

Варто прислухатися до науки. А наука каже, повторюючи народну мудрість: «Розкладайте яйця по різних кошиках!», або, те ж саме мовою науки: «Диверсифікуйте свої активовги!»

З урахуванням ставших вже традиційними сезонних коливань гривні (кінець зими - початок весни: гривня зростає; кінець літа – осінь: гривня падає), а також ще низки макроекономічних та політичних факторів, я би рекомендував розділити заощадження на дві приблизно рівні частини, 50/50, між гривнею та іноземною валютою.

Альтернативні варіанти

Також, не оптимально тримати всі кошти у готівці чи навіть на рахунках у банку. Є сенс інвестувати більшу частину гривневих заощаджень у ОВДП (дохідність 18%-19% річних, податки 1.5% на прибуток), а валютну частину поділити між депозитами в українських банках та купівлею акцій хороших американських та/або європейських компаній. Останнє легально та доступно у обсязі до €50‘000 на одного громадянина при наявності задекларованих доходів.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
27.06.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^